آتش سوزی ترکیه با ادامه شعله های آتش ، خانه ای سوخته و خاکستر به جا گذاشت

[ad_1]

ماناوگات (رویترز)-چند روز پس از آتش سوزی شدید در جنوب ترکیه ، خانواده وی را از خانه چهار دهه ای خود بیرون کرد ، Mehmet Demir روز شنبه برای یافتن یک ساختمان سوخته ، اقلام زغال سنگ و خاکستر بازگشت.

چشمه های تختخواب ، نردبان ، صندلی های فلزی و برخی وسایل آشپزخانه تنها مواردی بودند که پس از وقوع برخی از بدترین آتش سوزی های چند سال اخیر منطقه را لرزاند و چندین مورد هنوز چهار روز پس از فوران آنها در روز چهارشنبه همچنان در حال سوختن هستند.

خانه دمیر ، در نزدیکی شهر ساحلی مدیترانه ای ماناوگات ، نه چندان دور از تفرجگاه گردشگری محبوب آنتالیا ، با یکی از نزدیک به 100 آتش سوزی که به گفته مقامات این هفته در جنوب و غرب ترکیه ، جایی که گرما و بادهای شدید شعله های آتش را شعله می کشید ، آتش گرفت.

دمیر در بازرسی از بقایای خانه خود در سال 1982 به رویترز گفت: “شعله های آتش در کوه ها گسترش یافت و ناگهان منفجر شد.” ما مجبور شدیم به مرکز شهر ماناوگات فرار کنیم. سپس برای یافتن خانه برگشتیم. “

“این تنها (39) سال پس انداز ما بود. در حال حاضر من و همسرم لباس هایی که می پوشیم باقی مانده است. هیچ کاری نمی توانیم بکنیم. آن وقت است که کلمات از کار می افتند.”

به گزارش سی ان ان ترک ، با کشته شدن دو آتش نشان در تلاش برای مهار آتش سوزی در ماناوگات ، تعداد کشته شدگان آتش سوزی روز شنبه به 6 نفر افزایش یافت.

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که دود ناشی از آتش سوزی در آنتالیا و مرسین تا جزیره قبرس ، در حدود 150 کیلومتر (100 مایل) امتداد دارد.

آتش سوزی جنگل ها در جنوب ترکیه در ماه های گرم تابستان معمول است ، اما مقامات محلی می گویند آتش سوزی های اخیر منطقه وسیع تری را در بر گرفته است.

با افزایش موج گرمای مرگبار ، سیل و آتش سوزی جنگل ها در سراسر جهان ، خواستار اقدام فوری برای کاهش انتشار CO2 که باعث گرم شدن کره زمین می شود ، می شود.

بکر پاکدمیرلی ، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه گفت که در مجموع 98 آتش سوزی در چهار روز گذشته رخ داده است که 88 مورد از آنها مهار شده است.

آتش سوزی در استانهای ساحلی جنوبی آدانا ، عثمانیه ، آنتالیا ، مرسین و استان ساحلی غربی موگلا ، تفرجگاه محبوب ترکها و گردشگران خارجی ادامه داشت ، جایی که برخی از هتلها در این هفته تخلیه شدند.

به گفته مقامات هواشناسی ترکیه ، پیش بینی های هواشناسی حاکی از امواج گرما در امتداد ساحل اژه و مدیترانه است و انتظار می رود دمای هوا از متوسط ​​فصل ها 4 تا 8 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

انتظار می رود در روزهای آینده به 43 تا 47 درجه سانتیگراد در آنتالیا ، استان اصلی ماناوگات برسند.

لونت کورناز ، دانشمند آب و هوای ترکیه می گوید: “هوا بسیار گرم و خشک است. این امر منجر به آتش سوزی می شود. کوچکترین اشتباه ما منجر به یک فاجعه بزرگ می شود.”

(نویسندگی ازگی Erkoyun ؛ ویرایش Dominic Evans و Clelia Oziel)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *