آتش سوزی جنگل ها به تالاب های Pantanal در بولیوی گسترش یافته است

[ad_1]

لس پاز (رویترز) – آتش سوزی جنگل ها تالاب های Pantanal در بولیوی ، نزدیک مرز پاراگوئه را در برگرفته و هزاران هکتار زمین معروف به حیات وحش غنی خود را که تنها دو سال پیش تحت تأثیر آتش سوزی های بزرگ قرار گرفت ، در معرض خطر قرار داد.

آتش سوزی ها در حال حاضر به 2200 هکتار (5400 هکتار) خسارت وارد کرده اند. آتش نشانان در تلاش هستند تا شعله های آتش را که در صف های طولانی از طریق مراتع و جنگل ها گسترش می یابد ، خاموش کنند.

الخاندرا ساندووال ، وزیر محیط زیست استان سانتا کروز ، گفت که تلاش برای خاموش کردن شعله های آتش از طریق زندگی غنی گیاهان Pantanal پیچیده شده است که به راحتی می تواند بسوزد.

“این سایت دارای پوشش گیاهی تشک مانند است که گرما در پایین می ماند. و بنابراین آتش سوزی ها هر لحظه می توانند زنده شوند. بنابراین ما باید تا زمان خاموش شدن کامل آتش ادامه دهیم.”

در سال 2019 ، آتش سوزی گسترده جنگل شیكیتانو را در مناطق پست ، منطقه ای با تنوع زیستی كه قرن ها محل زندگی بسیاری از گروه های بومی بولیوی بود ، ویران كرد و اعتراضاتی را خواستار اقدام دولت شد.

Jovenka Rosado ، هماهنگ کننده پیشگیری از آتش سوزی سانتا کروز ، گفت که همه کسانی که برای کمک در دسترس هستند برای مبارزه با آتش سوزی به منطقه اعزام شده اند.

وی گفت: “بیش از 2000 هکتار خسارت دیده است. و باید روشن شود که این آتش سوزی ادامه دارد. ما هر روز تأثیر آن را ارزیابی خواهیم کرد.”

(گزارش مونیکا ماکیاکو و سانتیاگو لیماچی ؛ فیلمنامه آدام جوردان ؛ ویرایش روزالبا اوبراین)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *