آنچه باید درباره مراسم کاهش سوگند جو بایدن در 20 ژانویه بدانید

[ad_1]

جو بایدن ظهر 20 ژانویه در یک مراسم تحلیف گسترده رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد. اگرچه عناصر اصلی به صورت سنتی باقی خواهند ماند ، اما بسیاری از رویدادها برای انطباق بهتر تعطیلات با کشوری که با ویروس کرونا مبارزه می کند ، کاهش یافته و “مجدداً فکر می کنند”. در اینجا راهنمای این رویداد است.

افتتاحیه چگونه خواهد بود؟

اگرچه بسیاری از رویدادها مجازی خواهد بود ، اما ماجو Varghese ، مدیر اجرایی کمیته مituسسان ریاست جمهوری ، گفت که هدف “تعطیلات فراگیر و در دسترس است که آمریکایی ها را به هم نزدیک کرده و ملت ما را به ویژه در چنین شرایط سختی برای کشور ما متحد کند.” “

بایدن حدود ظهر توسط رئیس دادگستری جان رابرتز در جبهه غربی كاپیتول سوگند یاد خواهد كرد. پس از رئیس جمهور جدید انتظار می رود سخنان آغازین خود را بیان کند و ارتش را بازبینی کند ، این رسم معمول است.

اما به جای رژه تماشاگران سرگرم کننده در خیابان پنسیلوانیا به عنوان رئیس جمهور جدید ، معاون رئیس جمهور و خانواده هایشان راهی کاخ سفید می شوند ، یک اسکورت رسمی با نمایندگان از هر شاخه ارتش وجود دارد.

برای بینندگان دور ، کمیته بنیانگذار در سراسر کشور یک رژه به اصطلاح مجازی با موسیقی ، شاعران و رقصندگان “بزرگداشت قهرمانان آمریکایی در خط مقدم همه گیر” در نظر گرفته است.

در ساعت 5:30 بعد از ظهر ، عصر 19 ژانویه ، قبل از سوگند كردن بایدن ، كمیته مراسم یادبود افرادی در ایالات متحده را كه در بیماری همه گیر ویروس كرونا از دست داده اند ، در اطراف استخر بازتابنده در بنای یادبود لینکلن برگزار می کند.

آیا شورش انتظار می رود؟

هفته هاست که واشنگتن در حال آماده سازی احتمال معترضان است. اما پس از هجوم جمعیتی خشونت آمیز به ساختمان پایتخت در 6 ژانویه ، پایتخت این کشور در حالت آماده باش بود و نمایندگان مجلس را مجبور به شمارش آرا official رسمی در کالج انتخاباتی برای تأیید پیروزی بایدن کرد.

شهردار موریل بوثر هشدار داد که افراط گرایانی که از رئیس جمهور دونالد ترامپ حمایت می کنند می توانند به آزار و شکنجه ادامه دهند ، و وی وضعیت اضطراری عمومی در این شهر را تا 21 ژانویه تمدید کرد.

FBI و سرویس مخفی تلاش های امنیتی را در اطراف به قدرت رسیدن افزایش داده اند. کارشناسان هشدار داده اند که برخی از گروههای افراطی راست افراطی در حال حاضر درباره حمله تحلیف ، مشابه حمله مهلک پایتخت ، بحث می کنند.

ناآرامی های مراسم تحلیف بی سابقه نیست: در جریان تحلیف ترامپ در سال 2017 ، جمعیت واشنگتن به ویترین مغازه ها آسیب رسانده ، با پرتاب سنگ و آجر به سمت پلیس و در اعتراض به انتخاب ترامپ یک لیموزین را به آتش کشیدند. . این روز با بیش از 200 دستگیری پایان یافت.

آیا ترامپ حضور خواهد داشت؟

ترامپ روز جمعه اعلام کرد که در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد. بایدن این تصمیم را “یکی از معدود مواردی که ما تاکنون مذاکره کرده ایم” خواند.

هنوز هم ، پرهیز از رئیس جمهور برای پرش از قلب تشریفاتی مردم سالاری کشور: انتقال صلح آمیز قدرت ، این یک نقض بزرگ سنت است.

معاون رئیس جمهور مایک پنس در این مراسم شرکت خواهد کرد ، یک دستیار روز شنبه پس از اینکه بایدن اظهار استقبال کرد گفت.

فقط سه رئیس جمهور نتوانسته اند به جانشین خود سوگند یاد کنند: جان آدامز در 1801 ، پسرش جان کوئینسی آدامز در 1829 و اندرو جانسون ، یک دموکرات که پس از تعویض موافق در سال 1869 کار خود را آغاز کرد. از جمهوری خواه اولیس S. گرانت.

چه کسی شرکت خواهد کرد؟ و آیا می توانم شرکت کنم؟

رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش تأیید کرد که برای بازیگری روز به همراه لورا بوش ، بانوی اول سابق به واشنگتن سفر خواهد کرد. رئیس جمهور پیشین باراک اوباما و بیل کلینتون نیز به همراه میشل اوباما و هیلاری کلینتون ، بانوان اول سابق ، در این نشست حضور خواهند داشت. جیمی کارتر ، 96 ساله ، مسن ترین رئیس جمهور سابق زنده ، اعلام کرد که او و همسرش در آنجا حضور نخواهند داشت. این اولین تحلیف رئیس جمهور خواهد بود که کارتر از زمان سوگند یاد کرده است.

به طور سنتی ، کمیته مشترک مراسم تحلیف کنگره صدها هزار بلیط را در مراسم تحلیف اعضای کنگره برای دعوت از رای دهندگان توزیع می کند ، اما امسال این بلیط در دسترس عموم نیست. طراحان از مردم می خواهند که در خانه بمانند و برای جلوگیری از ازدحام گسترده مردم که به راحتی ویروس کرونا را گسترش می دهند ، در مراسم افتتاحیه مجازی شرکت کنند.

این رویدادها توسط کمیته موسسان رئیس جمهور و نیویورک تایمز به طور مستقیم پخش خواهد شد.

چرا مراسم تحلیف رئیس جمهور اینقدر مهم است؟

بیستمین متمم قانون اساسی ایجاب می کند دوره هر رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور از ظهر 20 ژانویه سال بعد از انتخابات آغاز شود. هر رئیس جمهور سوگند یاد کرده است و بدون این کار نمی تواند سمت خود را بگیرد.

از نظر نمادین ، ​​این نشانگر انتقال مسالمت آمیز قدرت از رئیس جمهور فعلی به رئیس جمهور بعدی است. روز تحلیف امسال اهمیت بیشتری خواهد یافت ، زیرا بایدن در دوره ای به مقام ریاست جمهوری می رسد که تفرقه سیاسی نهادهای دموکراتیک ملت را تهدید کرده و سلف او تمام تلاش خود را برای ماندن در قدرت انجام داده است.

روی کار آمدن همچنین فرصتی چشمگیر برای جمع آوری کمکهای مالی برای رئیس جمهور آینده است. اگرچه مسابقات سنتی با توپ لغو شده است ، کمیته بنیانگذار بایدن “شرکت VIP” ویژه ای را به شرکت ها و افراد کاملاً آموزش دیده ارائه می دهد که می توانند از این فرصت استفاده کرده و دولت جدید را به نفع خود جلب کنند.

کمک های اضافی را نمی توان به کمپین های فدرال یا کمیته های حزب منتقل کرد. کمیته های تأسیس گذشته بودجه هزینه نشده ای را به خیریه های امداد رسانی در برابر حوادث و همچنین گروه هایی که کاخ سفید و محل اقامت معاون رئیس جمهور را تزئین و نگهداری می کنند ، داده اند.

آیشواریا کاوی c.2021 شرکت نیویورک تایمز

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *