اختصاصی: ترامپ صحبت از وكیل را در تجمع استیضاح می داند

[ad_1]

رئیس جمهور دونالد ترامپ می تواند یک استاد حقوق را استخدام کند که در راهپیمایی قبل از شورش کاپیتول در ایالات متحده صحبت می کند تا به دفاع از او در دادگاه استیضاح به اتهام تحریک خشونت کمک کند ، به گفته دو نفر از آشنایان.

مردم گفتند که جان ایستمن که در صحنه راهپیمایی 6 ژانویه به وودی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی پیوست ، در حال بررسی نقش در تیم دفاعی ترامپ است.

رویترز روز یکشنبه به نقل از یک منبع گزارش داد ، جولیانی ، 76 ساله ، که به جمعیت گفت که باید در “دادگاه نبرد” شرکت کنند ، می تواند دفاع از استیضاح را رهبری کند. جولیانی به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

ایستمن 60 ساله که در جریان تجمع ادعاهایی بی اساس درباره تقلب در انتخابات داشت ، با استناد به امتیاز وکیل موکل ، وکالت از ترامپ را تأیید یا رد نمی کند.

ایستمن در پاسخ به این س ifال که آیا تمایل دارد ، پاسخ داد: “اگر رئیس جمهور ایالات متحده از من بخواهد که به او کمک کنم ، مطمئناً آن را بررسی خواهم کرد.”

کاخ سفید بلافاصله به درخواست ایستمن برای اظهار نظر پاسخ نداد و از اظهار نظر در مورد جولیانی خودداری کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ترامپ را به عنوان اولین رئیس جمهور آمریكا كه دو بار استیضاح شده است ، متهم كرد و وی را به ایجاد قیام متهم كرد ، در حالی كه قانونگذاران سعی در تایید پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب در انتخابات 3 نوامبر داشتند.

کلارنس توماس ، قاضی دادگاه عالی سابق ایالات متحده ، ایستمن ماه گذشته چالش های ناموفق انتخابات را به ترامپ ارائه داد.

در این تجمع ، ایستمن که تا روز چهارشنبه استاد دانشگاه چپمن در کالیفرنیا بود ، در مورد “پوشه های مخفی” با برگه های رای گیری که قبل از روی کار آمدن ترامپ برای کلاهبرداری از انتخابات استفاده می شد ، صحبت کرد و ادعای بی اعتبار درباره سرقت انتخابات را تکرار کرد.

اعضای دانشکده و دانشجویان ، بعداً ، از چپمن خواستند که ایستمن را اخراج کند. روز چهارشنبه ، رئیس دانشگاه در بیانیه ای گفت که توافق شده است که ایستمن فوراً از چپمن کناره گیری کند.

ایستمن به رویترز گفت که او باور ندارد که او کار اشتباهی انجام داده است. وی همچنین فکر نمی کند مقصر ترامپ باشد. وی گفت: “هیچ کس ، هرچه باشد.”

تابستان گذشته ، ایستمن به دلیل پستی که در نیوزویک نوشت ، زیر سوال برد که آیا کمال هریس معاون منتخب رئیس جمهور واجد شرایط خدمت است ، زیرا والدین وی تابعیت ایالات متحده ندارند یا اقامت دائم ندارند

نیوزویک بعدا از انتشار این آهنگ عذرخواهی کرد.

ترامپ ممکن است در حفظ استعداد حقوقی خود سخت باشد. وی از زمانی که رابرت مولر ، مشاور ویژه ویژه سابقه دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ، در استخدام وكلا مشكل داشته است ، و محكومیت گسترده خشونت در كاپیتول و فشار گروه های ضد ترامپ می تواند دیگران را از ثبت نام منصرف كند.

در سال 2019 به دلیل فشار بر رئیس جمهور اوکراین برای اعلام تحقیقات در مورد رقیب خود بایدن ، ترامپ توسط استناد اتاق دموکراتیک استیضاح شد ، اما در فوریه سال 2020 توسط مجلس سنا به رهبری جمهوری خواه تبرئه شد.

فشار خود جولیانی بر اوکراین منجر به فرایند استیضاح ترامپ شد.

به گفته یكی از افراد مطلع در این زمینه ، انتظار نمی رود كه پات تسیپولونه ، وكیل كاخ سفید ، كه در جریان استیضاح اوكراين به دفاع از خود كمك كرده ، در آخرين تلاش ها شركت كند. زیپولون در 20 ژانویه ، زمانی که بایدن رئیس جمهور می شود ، از سمت خود کناره گیری می کند.

جی سکولوف ، وکیل شخصی دیگر ترامپ ، که در اولین استیضاح نقش داشت ، نیز در این ماجرا دخیل نیست.

جان یو ، یک وکیل محافظه کار که سابقه خدمت در توماس را نیز داشت و در دولت جورج دبلیو بوش در وزارت دادگستری خدمت می کرد ، روز چهارشنبه گفت که فکر نمی کند ترامپ بخواهد او را وکالت دهد.

یو گفت: “من فکر می كنم كه او استیضاح را مرتكب شد” ، اگرچه وی افزود كه فکر می كرد تحریک دلیل اشتباهی است و “سنا نباید آن را محكوم كند.”

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده است و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *