ارتش سوریه می گوید هواپیماهای اسرائیلی شبه نظامیان مورد حمایت ایران را در شرق سوریه مورد اصابت قرار می دهند

[ad_1]

CARIO / AMAN: سوریه می گوید اسرائیل در ساعات اولیه روز چهارشنبه در حمله ای که فراریان نظامی و منابع اطلاعاتی غربی اعلام کردند یکی از بزرگترین آنها در اسرائیل است ، پایگاه های شبه نظامیان مورد حمایت ایران را در نزدیکی مرز عراق بمباران کرد. در ماه های اخیر

خبرگزاری سوریه SANA و رسانه های دولتی گزارش دادند که اسرائیل به مکانهایی در البوکمال ، یک شهر مرزی در رودخانه فرات که یک مسیر مهم تأمین است ، و همچنین مناطقی در استان و شهر دیرالزور که شبه نظامیان در آنها حضور دارند ، ضربه زده است.

ارتش اسرائیل بلافاصله توضیحی نداد. تساچی هانگی ، وزیر اسکان اسرائیل در پاسخ به س byال رادیو اسرائیلی Rechet Beth در مورد این گزارش ها ، اظهار نظری درباره این حادثه نخواهد کرد.

اما حنبی گفت که اسرائیل اهداف ایران را در سوریه هدایت کرده است “هر از گاهی … هر زمان که اطلاعات ما آن را حکم کند و با توجه به توانایی عملیاتی ما.”

آویو کوچاوی ، رئیس ستاد دفاع اسرائیل ماه گذشته گفت که حملات موشکی “باعث تقویت سرعت ایران در سوریه شد”.

اسرائیل گفته است که هدفش پایان دادن به حضور نظامی تهران است که منابع اطلاعاتی غربی می گویند در سالهای اخیر در سوریه گسترش یافته است.

منابع اطلاعاتی غربی گفتند که حملات روز چهارشنبه به البوکمال ، مهمترین مسیر زمینی سوریه برای تأمین سلاح و جنگنده های ایرانی متمرکز بود و از استان دیرالزور به سمت شرق گسترش یافت. المیادین ، ​​مرکز استان ، در نزدیکی فرودگاه آن.

شبه نظامیان ایرانی به رهبری حزب الله لبنان اکنون مناطق وسیعی را در شرق ، جنوب و شمال غربی سوریه و همچنین چندین حومه اطراف دمشق اداره می کنند. آنها همچنین مناطق مرزی لبنان و سوریه را کنترل می کنند.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *