انتخابات ریاست جمهوری اوگاندا موزونی را در برابر خواننده محبوب قرار می دهد

[ad_1]

کامپالا: اوگاندا روز پنجشنبه در انتخابات ریاست جمهوری رأی داد که یوری یوزوونی رهبر دیرین خود با 10 نامزد روبرو شد ، از جمله رهبر مخالف ، بابی وین ، خواننده ای که به عضویت نماینده مجلس در آمد و قدرت ستاره اش حزب حاکم را متزلزل کرد.

ده ها معترض مخالف در طی کارزاری که با سرکوب تجمعات شراب مشخص شد ، کشته شدند ، که به گفته مقامات ، با محدودیت های مجلس برای جلوگیری از گسترش کووید -19.

پرسنل نظامی در کمپالا ، پایتخت ، مستقر شده اند تا پلیس را با ستون هایی از سربازان گشت زنی در حومه شهرها تقویت کنند ، زیرا این ترس وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری 14 ژانویه منجر به خشونت شود.

وین در سن Museveni 38 ساله است و این خواننده معروف به آهنگ های اعتراضی بازیگوش ، تعداد زیادی از پیروان را در میان جوانان در کشور آفریقای شرقی ، جایی که 80 درصد جمعیت زیر 30 سال و دو سوم بیکار هستند ، جذب می کند.

در کامپالا ، کامیون هایی که با پوسترهای زرد Museveni گچ گرفته اند و موسیقی را در خیابان های شلوغ پیچ و تاب می دهند ، در حالی که پوسترهای قرمز و آبی Wine تقاطع های شلوغ را تزئین می کنند ، مردان جوان در دست هستند تا گرد و غبار روی آنها را پاک کنند.

هنگامی که Museveni در سال 1986 پس از یک جنگ پنج ساله چریکی به قدرت رسید ، اوگاندا خسته از رژیم های ترور Milton Obote و Idi Amin مورد استقبال قرار گرفت.

اما اتهامات مربوط به فساد اداری ، اسراف رسمی ، سو abuse استفاده از حقوق و تجاوز جنسی به تدریج حمایت از موسونی ، 76 ساله ، به ویژه در میان رأی دهندگان جوان تر که به دنبال شراب برای تغییر هستند ، تضعیف شده است.

“بیمارستانهای اوگاندا درگذشتند. مدارس مرده اند. برق بسیار گران است. “دیوید کافرو ، پدر 35 فرزند ، 35 ساله که تحصیل را رها کرد ، به دلیل اینکه نمی توانست هزینه های خود را پرداخت کند ، گفت و خود را” پسر گتو “خواند که با کارهای عجیب و غریب بدست می آورد.

امنیت و صلح

موسیونی از اولین انتخابات در زمان ریاست جمهوری خود در سال 1996 در همه انتخابات پیروز شد ، اگرچه آنها با ارعاب نامزدهای مخالف و همچنین اتهامات تقلب در آرا آلوده شدند.

اوگاندا یك متحد غربی ، یك تولیدكننده بالقوه نفت است و در منطقه ای كه جنگ همسایگان خود مانند جمهوری دموكراتكی كنگو و سودان جنوبی را آزار می دهد ، یک نیروی تثبیت كننده محسوب می شود. همچنین به بزرگترین گروه نیروهای اتحادیه آفریقا که با شورشیان اسلامگرا در سومالی می جنگند کمک می کند.

رأی دهندگان مسن تر مانند بنون کاموگا ، پدر 50 ساله 50 ساله ، موسوونی ، چهارمین حاکم طولانی مدت آفریقا را با ثبات تأیید می کنند و قصد دارند روز پنجشنبه به او پاداش دهند.

“ما امنیت و صلح داریم. می توانم نیمه شب از خواب بیدار شوم و بدون هیچ نگرانی بروم هر کاری می خواهم انجام دهم. “

در کارزارهای لوله های Museveni برای دستاوردهای خود در انرژی و حمل و نقل ، مانند ساخت سدهای برق آبی ، جاده ها و تحریک گسترش صنعتی. در یک تجمع ، او همچنین کارهای مطبوعاتی را انجام داد تا نشان دهد که علی رغم سنش هنوز پرانرژی است.

“موسیونی 34 سال است که وجود دارد ، اما … او خود را به مردم تحمیل نکرده است. این امر همیشه در معرض انتخابات جدید هر 5 سال یکبار بوده است و اوگاندا می گوید ما شما را می خواهیم “، راجرز مولیندوا ، سخنگوی جنبش مقاومت ملی مقاومت (NRM) گفت.

پارلمان NRM تحت سلطه اوگاندا دو بار قانون اساسی را اصلاح كرده و به موسوندی اجازه می دهد كه كاندیدا شود ، ابتدا محدودیت دو دوره را در سال 2005 برداشته و سپس محدودیت سنی 75 سال را در سال 2017 برداشته است.

کلاه ایمنی و کلاه ایمنی

در حالی که نظرسنجی ها اندک است ، اما تحلیلگران می گویند بیکاری بی پایان ، کند شدن رشد اقتصادی و افزایش بدهی های عمومی به نارضایتی جوانان از دولت موسنی دامن زده است.

دیوید ننگدو تسیمبا ، آکادمیسین دانشگاه شهدای اوگاندا ، گفت: “یک نسل کامل تحت این رژیم رشد کرده و روی سن آمده است.” “چیزی جدید بهتر است” برای این نسل عالی است.

وین ، که در زاغه نشینی در کامپالا بزرگ شده و نام اصلی او رابرت کاگولانی است ، در ترانه های خود مبارزان آزادی را که دیکتاتور شده اند و عدم انتقال مسالمت آمیز را محکوم می کند.

وی متعهد به ایجاد 5 میلیون شغل و کنترل پیوند است و می گوید منابعی را که می تواند در خدمات عمومی سرمایه گذاری کند و رشد در یک کشور 46 میلیون نفری را احیا کند ، تخلیه کرده است.

از زمان آغاز این کارزار در ماه نوامبر ، نیروهای امنیتی بارها و بارها تجمع شراب را با گاز اشک آور ، گلوله های لاستیکی ، ضرب و شتم و دستگیری خرد کردند. شراب بارها دستگیر شده و اکنون با کلاه ایمنی و ژاکت دست و پنجه نرم می کند.

در یک حادثه در ماه نوامبر ، 54 نفر در اثر سرکوب اعتراضات سربازان و پلیس پس از دستگیری وین کشته شدند.

موسونی ماه گذشته یک ژنرال ارتش را به عنوان معاون رئیس پلیس منصوب کرد و یک ژنرال دیگر که فرماندهی یک گروه در سومالی را بر عهده داشت ، بر عملیات امنیتی در منطقه کامپالا نظارت داشت.

“خستگی زیادی با Museveni وجود دارد. اگر جمعیت از ارتش نمی ترسیدند ، افزایش می یافتند. “گفت گادبر توموشابه ، دستیار مدیر موسسه مطالعات استراتژیک گریت لیک ، اتاق فکر در کامپالا.

“رژیم موسونی م institutionsسسات دولت را کنترل می کند و از آنها برای اطمینان از قدرت در رژیم استفاده خواهد کرد.”

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *