انگلیس “ویزای مهاجرت” را برای مردم هنگ کنگ معرفی می کند … “مداخله داخلی” چین | صدای آمریکا

[ad_1]

انگلیس ، علی رغم مخالفت شدید دولت چین در سی و یکم ، برنامه ویزای جدید خود را برای کمک به مهاجران هنگ کنگی به انگلیس آغاز کرده است.

بر این اساس ، اتباع هنگ کنگ دارای گذرنامه ملی انگلیس (BNO) می توانند در صورت درخواست ویزا ، پس از 5 سال اقامت در انگلیس ، درخواست تابعیت دهند.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون در بیانیه ای اظهار داشت: “ما بسیار افتخار می کنیم که راهی جدید برای زندگی ، کار و استقرار خارجیان انگلیسی در هنگ کنگ در کشورمان باز کردیم. ما از آزادی و خودمختاری مورد حمایت انگلیس و هنگ کنگ حمایت کرده ایم. .

دولت انگلیس که تا سال 1997 هنگ کنگ را استعمار می کرد ، هنگامی که چین کنترل خود را بر هنگ کنگ از طریق قانون امنیت ملی هنگ کنگ که از ژوئیه گذشته به اجرا درآمد ، اقدامات متقابل مشابهی را اعلام کرد.

تاکنون Hong Kong ها با گذرنامه BNO فقط 6 ماه اجازه اقامت در انگلیس را داشتند.

دولت انگلیس توضیح داد که 5.2 میلیون نفر یا حدود 70٪ از جمعیت هنگ کنگ دارای گذرنامه BNO هستند. علاوه بر این ، انتظار می رود که حدود 320،000 هنگ کنگر طی 5 سال آینده به انگلستان مهاجرت کنند.

در همین حال ، وزارت خارجه چین گفت: “انگلیسی ها به طور جدی حاکمیت چین را نقض کرده و در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین دخالت کرده اند. این یک نقض جدی قوانین بین المللی و روابط اساسی بین المللی است.

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که در آینده مدارک هویتی مسافران و دارندگان گذرنامه BNO را به حالت تعلیق در خواهد آورد.
اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *