ایالات متحده استاد انستیتوی فناوری ماساچوست را به کلاهبرداری به دلیل روابط پنهان چین متهم می کند

[ad_1]

بوستون: استادی در انستیتوی فناوری ماساچوست که متخصص تحقیقات فناوری نانو است ، به اتهام اعلام نکردن روابط خود با دولت چین در هنگام درخواست پول فدرال ، در ایالات متحده دستگیر شده است.

دادستان های فدرال در بوستون روز پنجشنبه گانگ چن ، مهندس مکانیک و فناوری نانو متولد چینی را متهم کرد که وزارت انرژی ایالات متحده را هنگام درخواست کمک مالی و فاش نکردن حساب بانکی خارجی در اظهارنامه مالیاتی ، به تقلب در وزارت انرژی ایالات متحده متهم کرده است.

به دنبال دستگیری وی ، اداره تحقیقات فدرال دستورالعمل جستجو را در خانه وی در کمبریج و دفتر MIT ، جایی که وی مدیر آزمایشگاه مهندسی میکرو / نانو MIT Pappalardo بود ، انجام داد.

چن بعداً با قرار وثیقه آزاد شد. در بیانیه MIT آمده است که وی “شدیداً نگران” دستگیری است. وکیل چن ، رابرت فیشر ، گفت 56 ساله “عاشق ایالات متحده است و مشتاقانه منتظر دفاع جدی از این اتهامات است.”

این پرونده آخرین پرونده ای است که پس از سرکوب وزارت دادگستری آمریکا علیه نفوذ چین در دانشگاه ها در میان ترس از جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی توسط دولت چین رخ داده است.

جوزف بوناولونتا ، رئیس دفتر میدانی این آژانس در بوستون ، گفت: از 5000 تحقیقات ضد جاسوسی FBI ، تقریباً نیمی از آنها مربوط به چین است.

دادستان ها گفتند كه چن در تلاش هاي مختلفي براي ارتقاي توسعه فن آوري و علمي چين نقش داشته است ، از جمله به عنوان “يك متخصص خارجي” براي دولت چين بنا به درخواست كنسولگري خود در نيويورك.

دادستان ها گفتند که وی از سازمان های مختلف چینی پول دریافت کرده و به بررسی و ارزیابی درخواست های کمک هزینه بنیاد ملی علوم چین (NNSFC) ، که به طور مشابه آژانس های کمک مالی ایالات متحده عمل می کند ، کمک کرده است.

اما دادستان گفت که او هرگز شغل خود را برای NNSFC یا سایر شرکتهای وابسته به چین در هنگام درخواست کمک مالی از وزارت انرژی اعلام نکرد.

دادستان ها گفتند که از سال 2013 ، آژانس های مختلف فدرال بیش از 19 میلیون دلار کمک مالی برای تأمین اعتبار تحقیقات چن اعطا کرده اند.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *