ایالات متحده انتظار دارد تلاش های بین المللی برای کمک به امنیت فرودگاه کابل پس از خروج از کشور انجام شود

[ad_1]

واشنگتن (رویترز) – ژنرال ارشد آمریکایی روز سه شنبه گفت: ایالات متحده و متحدان آن در ناتو در حال بررسی اقدامات احتمالی بین المللی برای حمایت از امنیت در فرودگاه پایتخت افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور هستند.

ژنرال ارتش آمریكا ، مارك میلی ، رئیس ستاد مشترك ستاد ، گفت كه یك فرودگاه امن برای اطمینان از حفظ سفارتخانه ها در افغانستان ضروری است.

ملی کمی قبل از نشست در واشنگتن پس از گفتگو با متحدان ناتو در بروکسل ، به خبرنگاران گفت: “ما در حال تهیه جزئیات در مورد چگونگی ایمن سازی فرودگاه ، نحوه حمایت از ارتش افغانستان که از فرودگاه محافظت می کند و کدام کشورها مایل به کمک هستند.”

دستور رئیس جمهور جو بایدن در ماه آوریل برای عقب نشینی همه نیروها تا 11 سپتامبر می تواند به درگیری داخلی افغانستان بین دولت افغانستان که از حمایت بین المللی برخوردار است و شورشیان طالبان دامن بزند.

دولت بایدن تأکید کرد که ایالات متحده همچنان متعهد به افغانستان خواهد بود و در عین حال به پشتیبانی دیپلماتیک از کابل ادامه می دهد.

اما اگر ایالات متحده و متحدان اروپایی آن نتوانند سفارتخانه ها را به دلیل تهدیدهای امنیتی در افغانستان باز نگه دارند ، چنین دیپلماسی – از جمله تلاش ها برای پیشبرد توافقنامه صلح تا کنون گریز بین کابل و طالبان – آسیب زیادی خواهد دید.

میلی به فرودگاه گفت: “این یکی از کلیدهای حفظ حضور دیپلماتیک است.”

وی گفت: روسای دفاع ناتو روز سه شنبه در بروکسل در مورد این موضوع گفتگو کردند. وی گفت ، اما تصمیم گیری در مورد استقرار نیروهای امنیتی از کشورهای خاص به فرودگاه بعداً توسط رهبری سیاسی اتخاذ خواهد شد.

وی به نشست آینده ناتو در ماه ژوئن اشاره کرد.

ملی از حدس و گمان در مورد اندازه هر نیروی بین المللی در فرودگاه خودداری کرد.

وی گفت: “من فکر می کنم ناتو و دیگران در گروه های کاری مختلف کار می کنند تا ببینند تعداد دقیق آن چه تعداد خواهد بود. در حال حاضر این ارقام مشخص نیست.”

(گزارش توسط فیل استوارت. ویرایش شده توسط گری دویل)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *