ایالات متحده با هدف سرکوب پنبه را از منطقه چین مسدود می کند

[ad_1]

واشنگتن: دولت ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که در بزرگترین عملیات خود برای وارد آوردن فشار به حزب کمونیست برای متوقف کردن مبارزات علیه اقلیت های قومی ، واردات پنبه و گوجه فرنگی را از منطقه اویغور چین متوقف خواهد کرد.

مقامات گفتند که گمرک و مرزبانان با استفاده از اختیارات خود مانع تولید مشکوک به تولید اجباری در منطقه سین کیانگ در شمال غربی چین می شوند.

این منطقه یک تامین کننده عمده جهانی پنبه است ، بنابراین خرید می تواند تأثیر قابل توجهی در تجارت جهانی داشته باشد. دولت ترامپ در حال حاضر واردات شرکت های کار اجباری فردی در سین کیانگ را مسدود کرده است.

برخی از تولیدکنندگان با انتقاد از استفاده تدارکات برای کل منطقه ، اظهار داشتند که اطمینان از عدم ورود مواد اولیه آلوده به زنجیره تأمین دشوار است. این امر به ویژه در مورد پنبه چینی که از آن برای تهیه لباس برای صادرات به کشورهای دیگر مانند بنگلادش و ویتنام استفاده می شود ، صدق می کند.

چین بیش از 1 میلیون نفر ، از جمله اویغورها و دیگر گروه های قومی مسلمان را در یک شبکه گسترده از اردوگاه های کار اجباری زندانی کرده است. به عنوان بخشی از یک کار جذب در منطقه ای که ساکنان آن از نظر قومی و فرهنگی از اکثریت چین در هان متفاوت هستند ، علاوه بر کار اجباری ، مورد شکنجه ، عقیم سازی اجباری و تلقین سیاسی قرار گرفته اند.

چین ادعای سو abuse استفاده از حقوق و کار اجباری را انکار می کند و می گوید هدف این کار فقط افزایش درآمد اقلیت ها و از بین بردن رادیکالیسم است.

اقدام ایالات متحده آخرین و بزرگترین تلاش برای تحت فشار قرار دادن چین برای پایان کارزار است. کانادا و دولت انگلیس اخیراً گفتند که آنها نیز گامهایی را برای جلوگیری از ورود کالاهای آلوده به کار اجباری به کشورهایشان برمی دارند.

در گذشته ، گمرک و مرزبانان کل خطوط تولید و مناطق را با ممنوعیت واردات ، از جمله صدور دستور علیه پنبه از ترکمنستان در سال 2018 و طلا از معادن صنایع دستی در جمهوری دموکراتیک شرقی کنگو در سال 2019 ، هدف قرار داده اند.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *