ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه بنیادهای ایرانی در آخرین روزهای دوره ترامپ اعمال کرده است

[ad_1]

واشنگتن: روز چهارشنبه ایالات متحده دو بنیاد ایرانی را که توسط آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و یارانه های آنها کنترل می شود ، در لیست سیاه قرار داد و گفت: موسسات به نخبگان ایران اجازه داده اند تا یک سیستم “فاسد” مالکیت بخشهای زیادی از اقتصاد.

انتصابات اعلام شده توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده با هدف انجام دستورات امام خمینی (EIKO) و آستان قدس رضوی (AQR) ، رهبران و یارانه های آنها انجام می شود. آنها آخرین حرکتی هستند که برای تقویت کارزار “حداکثر فشار” بر ایران توسط دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور انجام شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا ، مایك پمپئو در بیانیه ای گفت: “این م institutionsسسات به رهبران فاسد ایران اجازه می دهند تا از سیستم مالكیت طیف وسیعی از بخشهای اقتصاد ایران استفاده كنند.”

تنش های آمریكا و ایران از زمانی كه ترامپ توافق هسته ای با ایران را دو سال پیش در سال 2015 ترك كرد و تحریم های اقتصادی شدید را برای ترغیب تهران به گفتگوهای گسترده تر برای جلوگیری از برنامه هسته ای ، تولید موشك های بالستیك و پشتیبانی از نیروهای نیابتی منطقه ای.

دولت ترامپ مجموعه ای از تحریم ها را علیه مقامات ، سیاستمداران و شرکت های ایرانی جمع کرده است ، اما تاکنون نتوانسته است دولت ایران را به میز مذاکره بازگرداند.

مقامات آمریکایی می گویند در کارزار فشار آوردن به ایران در آخرین روزهای دولت ترامپ تأخیری رخ نخواهد داد.

روز سه شنبه ، پمپئو ، بدون ارائه هیچ مدرک مستدلی ، گفت که القاعده پایگاه جدیدی در ایران ایجاد کرده است و زمان آن رسیده است که “آمریکا و همه ملت های آزاد محور ایران و القاعده را در هم بشکنند.”

ترامپ جمهوری خواه قرار است در تاریخ 20 ژانویه قدرت را به رئیس جمهور منتخب دموکرات جو بایدن تحویل دهد ، وی گفت که “اگر ایران از اجرای دقیق قوانین پیروی کند” ایالات متحده به توافق هسته ای خواهد پیوست.

مشاوران بایدن بر این باورند که دولت ترامپ در تلاش است تا ارتباط مجدد وی با ایران را دشوار کند.

طبق نظرسنجی رویترز در سال 2013 که برآورد می کند منابع شبکه در حدود 2013 95 میلیارد دلار

آستان قدس رضوی (AQR) یک مجتمع مذهبی چند میلیارد دلاری است که مالک معادن ، کارخانه های نساجی ، کارخانه داروسازی و حتی شرکت های بزرگ نفت و گاز است. سران AQR و EIKO توسط خامنه ای منصوب می شوند.

وزارت دارایی در بیانیه ای گفت: “EIKO با ضبط زمین و املاك از مخالفان رژیم ، از جمله مخالفان سیاسی ، اقلیت های مذهبی و ایرانیان تبعیدی ، به طور سیستماتیک حقوق مخالفان را نقض می كند.”

این تحریم ها تمام دارایی های ایالات متحده را در هدف منجمد می کند و به طور کلی آمریکایی ها را از تجارت با آنها منع می کند. هر کس درگیر معاملات خاصی با این افراد و نهادها باشد ، تحت تأثیر تحریم های ایالات متحده قرار می گیرد.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده است و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *