ایالات متحده در حال اعدام فردی با COVID-19 ، دوازدهمین دوره تحت ترامپ است

[ad_1]

TRERE HAUTE ، بومی آمریکایی: روز پنجشنبه ، دولت ایالات متحده کوری جانسون ، یک قاتل متهم را اعدام کرد ، که یکی از آخرین اعدام های فدرال بود که تحت دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ برنامه ریزی شده بود پس از رد درخواست دادگاه عالی برای اجازه بهبود وی از COVID-19.

جانسون که به اتاق اعدام وزارت دادگستری ایالات متحده در زندان خود در Ter Hout ، ایندیانا بسته شده بود ، با تزریق پنتوباربیتال ، یک باربیتورات قوی کشته شد.

اکثریت محافظه کار در دیوان عالی کشور قبلاً تصمیم دادگاه بدوی مبنی بر به تعویق افتادن دو اعدام فدرال برنامه ریزی شده توسط دولت ترامپ را رد کرده بود تا به مردان محكوم شده اجازه یابد از COVID-19 بهبود یابند.

وزارت دادگستری اعدام داستین هیگز ، مجرم به قتل جداگانه را برای جمعه شب برنامه ریزی کرده است. وکلای وی اعدام وی را به دلایل قانونی دیگری غیر از تشخیص COVID-19 به چالش کشیده اند ، اما دادگاه عالی تاکنون اجازه داده است که همه اعدام ها ادامه یابد زیرا ترامپ سال گذشته پس از یک وقفه 17 روزه تمرین خود را از سر گرفت.

روز سه شنبه ، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده ، تانیا چوتکان ، دستور اعدام حداقل تا 16 مارس را صادر کرد تا به محکومان بهبود یابد ، در کنار متخصصان پزشکی بود که گفتند ریه های آسیب دیده از ویروس کرونا منجر به اگر قرار است آمپول های کشنده ای را متحمل شوند ، رنج غیرمعمول دارند. وكلا گفتند كه این امر متمم هشتمین قانون اساسی ایالات متحده است كه مجازات های “ظالمانه و غیرمعمول” را ممنوع می كند.

هیئت منصفه دادگاه تجدیدنظر منطقه ای ایالات متحده برای منطقه کلمبیا اقامت چوتکان را با نتیجه 2-1 لغو کرد.

در این بیانیه با استناد به سابقه دیوان عالی کشور آمده است: “متمم هشتم” مرگ بدون درد را برای زندانی تضمین نمی کند – چیزی که البته برای بسیاری از افراد تضمین شده نیست. “

ترامپ ، جمهوری خواه و مدافع مجازات اعدام ، با شیوع ویروس کرونا منجر به از سرگیری اعدام های فدرال می شود. از آن زمان ، زندانیان محکوم به اعدام ، حداقل دو نفر از وکلای آنها ، سایر زندانیان و تعدادی از زندانیان و افسران اجرایی با COVID-19 قرارداد بسته اند.

رئیس جمهور جدید منتخب جو بایدن ، یک دموکرات ، چهارشنبه آینده افتتاح خواهد شد و گفت که او برای لغو مجازات اعدام تلاش خواهد کرد.

هیگز به دلیل نظارت بر آدم ربایی و قتل سه زن در پناهگاه تحقیقاتی Patuxent در مریلند در سال 1996 محکوم شد. او خودش کسی را نکشت ، که به گفته وکلای وی دلیل این بخشش است.

جانسون در سال 1992 به عنوان بخشی از قاچاق مواد مخدر به جرم کشتن هفت نفر در ویرجینیا محکوم شد. وکلای وی می گویند وی دارای معلولیت ذهنی است ، به این معنی که اعدام وی مغایر قانون اساسی است.

آنها می گویند نمره ضریب هوشی 77 ارائه شده در دادگاه وی در سال 1993 نادرست است و ضریب هوشی واقعی وی حتی در آستانه 70-75 مورد استفاده دادگاه ها برای شناسایی ناتوانی های ذهنی پایین تر است.

ساعاتی قبل از اعدام برنامه ریزی شده وی ، دادگاه چهارم تجدیدنظر ایالات متحده درخواست وکلای وی را برای رسیدگی مجدد به این ادعا که جانسون بیش از حد از نظر عقلی معلول بوده است تا اعدام شود ، رد کرد ، زیرا قانون مجازات اعدام فدرال اعدام را ممنوع کرده است. کسی “عقب مانده ذهنی “

قاضی دادگاه تجدیدنظر جیمز وین با اکثریت مخالف گفت که شواهد جدید نشان می دهد ضریب هوشی جانسون کمتر از 77 است.

وین نوشت: “اما هیچ دادگاهی هرگز چنین مدارکی را در نظر نگرفته است.” “اگر امروز حکم اعدام جانسون اجرا شود ، ایالات متحده فردی با معلولیت ذهنی را که مغایر با قانون اساسی است اعدام خواهد کرد.”

دادگاه عالی همچنین دادخواست وکلای جانسون را برای به تعویق انداختن اجرای این زمینه رد کرد.

مشاور روحانی جانسون ، روحانی بیل بریدون ، روز پنجشنبه برای چند ساعت به جانسون رفت و گفت که او هنوز سرفه می کند و نسبت به ویروس کرونا بی تفاوت است و گفت که از جرایم خود ابراز پشیمانی می کند. بریدون سطح نوشتن جانسون را در حد یک کلاس سوم دبستان توصیف کرد.

وکلای هر دو مرد به نقل از کارشناسان پزشکی که در دادگاه شهادت دادند ، گفتند که پس از تجویز دوزهای کشنده پنتوباربیتال ، یک باربیتورات قدرتمند ، بافت ریه آسیب دیده آنها سریعتر از حد معمول پاره می شود.

وكلا می گویند ، ممكن است چند دقیقه ای باشد كه مردان در حالی كه ریه های آنها از مایعات خونی پر می شود – ورم ریوی – غرق می شوند ، قبل از اینكه مواد مخدر آنها را بی حس كرده یا آنها را از بین ببرد ، آن را نوعی شكنجه می دانند.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *