ایالات متحده در مورد نیاز فوری به معرفی نخست وزیر تونس – کاخ سفید بحث می کند

[ad_1]

واشنگتن (رویترز) – کاخ سفید اعلام کرد که معاون مشاور امنیت ملی آمریکا روز جمعه با رئیس جمهور تونس دیدار کرد تا در مورد ضرورت فوری تعیین نخست وزیری که برای تشکیل یک دولت توانمند تعیین شده است ، صحبت کنند.

در این بیانیه آمده است که جاناتان فینر ، مشاور رئیس جمهور آمریکا از جو بایدن ، به رئیس جمهور آمریکا پیامی فرستاد و “حمایت شخصی خود و دولت بایدن-هریس را از مردم تونس تأیید کرد و خواستار بازگشت سریع به دموکراسی پارلمانی تونس شد.”

در این بیانیه آمده است که فینر به همراه جانشین معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه به تونس سفر می کند.

در این بیانیه آمده است که “با رئیس جمهور سعید در مورد ضرورت فوری تعیین نخست وزیر منصوب برای تشکیل یک دولت توانمند که بتواند با بحران های فوری اقتصادی و بهداشتی پیش روی تونس روبرو شود ، گفتگو می شود”.

وی افزود: “توانمندسازی دولت جدید برای ایجاد ثبات در اقتصاد ، همچنین فضایی برای گفتگوی فراگیر در مورد اصلاحات پیشنهادی قانون اساسی و انتخاباتی ایجاد خواهد کرد.”

در این بیانیه آمده است که فینر همچنین با رهبران جامعه مدنی دیدار کرده و حمایت ایالات متحده از مشارکت فعال آنها در ساختن آینده ای دموکراتیک را اعلام کرده است.

سعید نخست وزیر را برکنار کرد و مجلس را در 25 ژوئیه با آنچه مخالفان آن را کودتا خواندند برکنار کرد. وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن ماه گذشته با سعید صحبت کرد و از وی خواست تا برای بازگشت به کشور “به شیوه ای دموکراتیک” اقدامی انجام دهد.

در مطلبی در صفحه فیس بوک ریاست جمهوری تونس آمده است که سعید به مقامات آمریکایی گفته است که اقدامات وی در چارچوب اجرای قانون اساسی و پاسخ به خواست مردم در سایه بحران سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی و افزایش روزافزون آن بوده است. فساد و رشوه.

(گزارشات دیوید برانستروم ، تیم آهمن و لیزا لمبرت ؛ ویرایش کریس ریس و ریچارد چانگ)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *