ایالات متحده وب سایت های مرتبط با یک منبع اطلاعاتی غیر ایرانی را مسدود می کند

[ad_1]

دبی (رویترز) – یک منبع دولت آمریكا گفت ، وزارت دادگستری آمریكا روز سه شنبه حدود سه ده وب سایت را مسدود كرد ، بسیاری از آنها مربوط به فعالیت های اطلاعات غیرمجاز ایرانی بودند.

چندین سایت با آدرس دامنه جدید در عرض چند ساعت آنلاین شدند.

سایت های کشف شده شامل Press TV ، کانال اصلی تلویزیون ماهواره ای دولت ایران به زبان انگلیسی و العالم ، معادل عربی آن است. بعداً هر دو دوباره با استفاده از آدرس دامنه Alalam.ir و Presstv.ir آنلاین شدند.

به نقل از این منبع در واشنگتن اوایل روز سه شنبه در تعدادی از وب سایت های مرتبط با ایران گفته شد که آنها به عنوان بخشی از اجرای قانون توسط دولت ایالات متحده توقیف شده اند.

خبرگزاری های ایران گزارش دادند که دولت ایالات متحده چندین وب سایت رسانه ای ایرانی و سایت های متعلق به گروه های مرتبط با ایران مانند جنبش حوثی ها در یمن را ضبط کرده است.

این خبر چند روز پس از آن صادر شد كه ابراهیم رایس ، منتقد سرسخت و سرسخت غرب ، به عنوان رئیس جمهور جدید ایران انتخاب شد و پس از فرستادن به ایران و شش قدرت جهانی از جمله واشنگتن ، گفتگوهای پرمخاطره را برای از سرگیری توافق هسته ای پاره شده خود به تعویق انداخت. 2015 برای مشاوره به پایتخت ها بازگشت.

وب سایت عربی Masirah TV که توسط Hutus اداره می شود ، می خواند:

“دامنه almasirah.net طبق دستور مصادره توسط دولت ایالات متحده مصادره شد … به عنوان بخشی از اقدامات اجرای قانون توسط اداره صنعت و امنیت ، دفتر اجرای صادرات و اداره تحقیقات فدرال.”

این سایت به سرعت یک وب سایت جدید و فعال به آدرس www.almasirah.com افتتاح کرد.

تلویزیون Alalam ایران به زبان عربی در کانال تلگرامی خود گفت: “مقامات آمریکایی وب سایت العالم را تعطیل کرده اند.”

سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا اظهار نظری در این باره نکرد. دو منبع دولت آمریكا گفتند كه وزارت دادگستری در حال تهیه بیانیه است ، اما زمان انتشار آن مشخص نیست.

همچنین اطلاعیه ها در وب سایت Lualua TV ، کانال مستقل عربی زبان بحرین پخش می شود که از انگلستان پخش می شود.

در ماه اکتبر ، دادستان های ایالات متحده شبکه ای از دامنه های وب را که به گفته آنها در کارزار سپاه پاسداران ایران (سپاه) برای گسترش اطلاعات نادرست سیاسی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت ، تصرف کردند.

در آن زمان ، وزارت دادگستری آمریكا اعلام كرد كه 92 دامنه مورد استفاده سپاه را در اختیار گرفته است تا خود را به رسانه های مستقلی كه مخاطبان آنها در ایالات متحده ، اروپا ، خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی را هدف قرار می دهد ، نشان دهد.

خبرگزاری نیمه رسمی YJC ایران روز سه شنبه گفت که این اقدام ایالات متحده “نشان می دهد که دعوت به آزادی بیان دروغ است.”

(گزارش نایر عبدالله ، مارک هوسنبال ، جاناتان لندای و دبی ؛ ویرایش شده توسط لیزا بارینگتون ، جاناتان لندای و پاتریشیا زنگرل ؛ ویرایش شده توسط مارک هاینریش و ریچارد پولین)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *