“ایران ، اولین پرتاب موفقیت آمیز موشک پیشرانه جامد” صدای آمریکا

[ad_1]

شناخته شده است که ایران اولین موشک ماهواره ای را پرتاب کرده است که قادر است با سوخت جامد به ارتفاع 500 کیلومتری برسد.

وزارت دفاع ایران دیروز (اول) صحنه پرتاب را از تلویزیون دولتی منتشر كرد و گفت كه پرتاب آزمایشی موشك ماهواره ای خود را با موفقیت انجام داده است.

یک اپراتور تلویزیون ایران فیلم آن روز موشک سوخت جامد را که از صحرا شلیک شده پخش کرد.

وزارت دفاع و توسعه فضایی ایران گفت موشک پرتاب شده این بار می تواند تا 10،220 کیلوگرم ماهواره یا ماهواره کوچک حمل کند و همچنین می تواند از یک سکوی پرتاب سیار پرتاب شود.

ایران ادعا می کند برنامه پرتاب ماهواره خود دقیقاً مانند فعالیت های هسته ای خود برای تحقیق و استفاده غیرنظامی است. با این حال ، ایالات متحده و دیگران نگران احتمال پرتاب فناوری ماهواره ای برای هدف قرار دادن موشک های دوربرد هستند.

در همین حال جواد جریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه ای با CNN گفت ایران آماده برقراری روابط جدید با دولت بایدن دولت ایالات متحده است

ظریف گفت: “ایالات متحده زمان بی پایان برای بازگشت به توافق هسته ای ایران ندارد.” ما نمی خواهیم رئیس جمهور بایدن به عنوان تلاشی برای سو advantage استفاده از سیاست های شکست خورده دولت سابق ترامپ تلقی شود.

وی در پاسخ به این س :ال: “در صورت لغو تحریم ها ، چقدر سریع می توان برنامه غنی سازی اورانیوم را به سطح توافق هسته ای بازگرداند ،” 8000 پوند اورانیوم غنی شده می تواند ظرف یک روز به مقدار قبلی خود بازگردد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *