ایران آثار اورانیوم یافت شده در چندین سایت را توضیح نمی دهد – گزارش AAEA

[ad_1]

وینا (رویترز) – براساس گزارش روز دوشنبه سرویس هسته ای سازمان ملل ، ایران نتوانسته است ردپای اورانیوم یافت شده در چندین سایت اعلام نشده را توجیه کند ، که احتمالاً یک درگیری دیپلماتیک جدید بین تهران و غرب ایجاد می کند که می تواند هسته هسته ای گسترده تر را ناامید کند. صحبت می کند.

سه ماه پیش ، انگلیس ، فرانسه و آلمان طرح مورد حمایت ایالات متحده برای هیئت رئیسه 35 عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی را لغو كردند تا از ایران بخاطر عدم توضیح كامل منشا ذرات انتقاد كند. وقتی رافائل گروسی ، رئیس آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفتگوهای جدید با ایران را اعلام کرد ، این سه نفر عقب نشینی کردند.

گروسی در گزارشی به کشورهای عضو که رویترز مشاهده کرده است ، گفت: “پس از ماه ها ، ایران توضیحات لازم را برای حضور ذرات مواد هسته ای در هیچ یک از سه مکانی که آژانس دسترسی اضافی (بازرسی) انجام داده است ، ارائه نداده است.” .

سه قدرت اروپایی اکنون تصمیم خواهند گرفت که آیا فشار خود را برای قطعنامه ای در انتقاد از ایران از سر بگیرند ، که می تواند مذاکرات گسترده تری را برای احیای توافق هسته ای 2015 ایران طی گفتگوهایی که در حال حاضر در وین جریان دارد ، تضعیف کند. گروسی امیدوار است قبل از جلسه هفته آینده شورا ، در مورد پیشرفت گزارش دهد.

در این گزارش آمده است: “مدیر كل نگران است كه بحثهای فنی بین آژانس و ایران نتایج مورد انتظار را نداشته باشد.”

وی افزود: “عدم پیشرفت در شفاف سازی س questionsالات آژانس در مورد صحت و كامل بودن اعلامیه های اطمینان ایران به طور جدی بر توانایی آژانس در تأمین اطمینان از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران تأثیر می گذارد.”

(گزارش فرانسوا مورفی ؛ ویرایش شده توسط جیلز الگود)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *