بایدن برای اولین بار با رهبران کانادا و مکزیک گفتگو می کند صدای آمریکا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، دیپلماسی دیپلماتیک جدی را آغاز کرد و این کار را از کشورهای همسایه آمریکای شمالی آغاز کرد.

در تاریخ 22 ، رئیس جمهور بایدن تلفنی با نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور صحبت کرد و در مورد مسائل روز بحث کرد.

سی بی سی ، یک ایستگاه تلویزیونی عمومی کانادا ، گفت که اولین تماس بین دو کشور توسط یک مقام ارشد “دوستانه” بوده است. شناخته شده است که این دو رهبر در مورد بحران کرونر ، بهبود اقتصادی و مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی بحث کرده اند.

علاوه بر این ، نخست وزیر ترودو از تعلیق پروژه Keestone XL ، یک پروژه خط لوله بزرگ بین دو کشور ، ناامید شد و رئیس جمهور بایدن با قصد کشف این موضوع پاسخ داد.

پیش از این ، رئیس جمهور بایدن در روز تحلیف (20 ام) در پاسخ به نگرانی در مورد تخریب محیط زیست ، با یک دستور اجرایی پروژه را متوقف کرد.

رئیس جمهور مکزیک لوپز اوبرادور در توییتی بررسی درخواست خود از رئیس جمهور بایدن را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه “رئیس جمهور بایدن مهربان و مراقب بود” ، افزود: “ما در مورد مسئله مهاجران ، بحران کرونر و همکاری رفاهی بحث کردیم.

در اوایل روز (22) ، سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی ، خلاصه ای درباره برنامه های ارزی از پیش اعلام شده بین رئیس جمهور بایدن و رهبران کانادا و مکزیک ارائه داد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *