با نزدیک شدن مجلس به استیضاح ترامپ ، جمهوریخواهان سنای آمریکا روند کار را تا روز جمعه آغاز می کنند

[ad_1]

یک منبع آگاه از این بحث گفت ، در حالی که مجلس نمایندگان ایالات متحده روز چهارشنبه به رای گیری برای استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ نزدیک شد ، رهبران جمهوری خواه در سنا تصمیم گرفتند که آیا جمعه دادرسی را آغاز می کنند تا وی را از سمت خود برکنار کنند یا خیر ، اگرچه نتیجه نهایی وجود ندارد راه حلی حاصل شده است

در حالی که تنها یک هفته در یک دوره چهار ساله آشفته باقی مانده است ، یک روند فوری می تواند به سنا اجازه دهد تا قبل از ترک کاخ سفید در مورد برکناری وی رأی دهد و جو بایدن رئیس جمهور منتخب دموکرات از 20 ژانویه روی کار بیاید.

مباحث داخلی سنا زمانی اتفاق افتاد که مجلس تحت کنترل دموکرات ها تمرکز خود را بر استیضاح رئیس جمهور برای نقش وی در محاصره پایتخت در هفته گذشته گذاشتند ، زمانی که طرفداران ترامپ با نقض امنیت ساختمان ، نمایندگان مجلس را به فرار فرستادند و پنج کشته برجای گذاشت ، از جمله پلیس

اندکی پس از ظهر (ساعت 17:00 به وقت گرینویچ) ، اکثریت پارلمان با تصویب تدابیری رویه ای که راه رأی گیری را که انتظار می رود در همان روز برگزار شود ، در مورد یک ماده استیضاح منعقد کرد که بطور رسمی ترامپ را در یک سخنرانی کمی قبل از قیام به تحریک قیام متهم کرد.

جیم مک گاورن سخنگوی دموکرات ها در صحن پارلمان گفت: “رئیس جمهور ایالات متحده اقدام به کودتا در این کشور کرده است.” “اگر استیضاح نباشد ، نمی دانم چه جهنمی است.”

برخی از جمهوری خواهان با صراحت از مجلس پارلمان خواسته اند كه ترامپ را به منظور ارتقا. شفای ملی استیضاح نكند.

قانون گذاران پس از خشونت های هفته گذشته در لبه لب باقی ماندند و تعداد زیادی از سربازان گارد ملی با لباس و اسلحه در بیرون و داخل ساختمان مستقر شدند.

در صورت تصویب مجلس ، ترامپ – که در حال حاضر یکی از سه رئیس جمهور استیضاح است – اولین رئیس جمهوری خواهد بود که این اتفاق دو بار رخ می دهد.

طبق قانون اساسی ایالات متحده ، استیضاح در اتاق باعث محاکمه در سنا می شود. پیش از این ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، گفته بود که نمی تواند دادرسی را آغاز کند تا زمانی که مجلس سنا به جلسه عادی خود در 19 ژانویه برگردد ، درست یک روز قبل از سوگند یادکردن بایدن ، رئیس جمهور دموکرات.

دموکراتها ، از جمله رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر ، مک کانل را تحت فشار قرار دادند تا موافقت کند که سنا را در مواقع اضطراری زودتر برگرداند ، و این منبع خاطرنشان کرد که سنا از قبل جلسه “فرم حرفه ای” معمولاً روز جمعه را ترتیب داده بود.

نیویورک تایمز گزارش داد که مک کانل از فشار استیضاح اتاق راضی است.

اگر ترامپ امپریالیستی باشد ، برای محکومیت وی به اکثریت دو سوم مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان احتیاج دارد ، این بدان معناست که حداقل 17 جمهوری خواه در اتاق 100 عضوی مجبور به اعتراف به جرم خود هستند.

اقدامات ترامپ یک بار قدرت آهنین او را نسبت به حزبش تضعیف کرد. اگرچه هیچ سناتور جمهوری خواهی اعلام نکرد که به این محکومیت رای خواهد داد ، اما دو نفر – لیزا مورکوفسکی از آلاسکا و پت تومی از پنسیلوانیا – خواستار استعفا از ترامپ شدند.

حداقل پنج جمهوریخواه مجلس ، از جمله لیز چنی ، عضو تیم رهبری حزب خود ، گفته اند که به استیضاح رای می دهند.

“شیشه آزمایش شده”

چهارشنبه هفته گذشته در حالی که پس از ترامپ از حامیان ترامپ برای حمایت از ساختمان به طرف ساختمان ، شورشیان با پلیس در سالن های کاپیتول درگیر شدند ، اتاق در همان سالنی تشکیل شد که قانونگذاران در زیر صندلی ها پنهان شدند و ماسک بنزین زدند.

رهبران جمهوری خواه در مجلس با زیر پا گذاشتن رویه استاندارد ، از دعوت از اعضای خود برای رای دادن علیه استیضاح ترامپ خودداری کردند و گفتند که این مسئله وجدان فردی است.

تام کول ، جمهوری خواه اوکلاهما ، در صحن مجلس گفت: “به جای اینکه به عنوان یک نیروی متحد به جلو حرکت کنیم ، اکثریت پارلمان تصمیم می گیرد ما را بیشتر تقسیم کند.” “بیایید به جلو نگاه کنیم ، نه به عقب. بیایید دور هم جمع شویم ، تقسیم نشویم. بیایید به جای استیضاح رئیس جمهور قدیمی ، انتقال مسالمت آمیز قدرت به یک رئیس جمهور جدید را جشن بگیریم.”

کول یکی از 139 جمهوری خواه بود که ساعاتی پس از خشونت ، پس از تکرار ادعاهای دروغین رئیس جمهور جمهوری خواه در مورد تقلب گسترده در رای گیری ، به تأیید نتایج انتخابات در 3 ژانویه رای منفی داد.

دیگر جمهوری خواهان می گویند دموکرات ها به دلایل سیاسی سریع قضاوت می کنند و خواستار کمیسیونی برای بررسی محاصره به عنوان گزینه دیگر هستند.

در صورت برکناری ترامپ ، مایک پنس معاون رئیس جمهور رئیس جمهور می شود و دوره خود را به اتمام می رساند.

استنی هویر ، رهبر اکثریت اکثریت ، دموکرات شماره 2 ، گفت که دموکرات ها قصد داشتند کیفرخواست استیضاح را “در اسرع وقت” پس از تصویب به سنا ارسال کنند و نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، 9 مدیر استیضاح را نام برد که در جریان دادرسی پرونده را به اتاق ارائه دهید.

هویر به خبرنگاران گفت که انتظار دارد روز چهارشنبه بین 10 تا 20 جمهوریخواه در مجلس به استیضاح رای دهند.

واشنگتن قبل از روی کار آمدن بایدن در حالت آماده باش است.

دموکرات ها پس از آنکه پنس تلاش برای ترغیب وی به استناد به بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده برای برکناری ترامپ را رد کرد ، به استیضاح رای دادند.

پیش از این ، مجلس در دسامبر 2019 به اتهام سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از کنگره به دلیل درخواست وی از اوکراین برای تحقیق از بایدن و پسرش هانتر قبل از انتخابات ، به استیضاح ترامپ رای داد ، زیرا دموکرات ها او را به درخواست یک خارجی متهم کردند دخالت در خاک یک رقیب سیاسی داخلی. مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان در فوریه سال 2020 رأی داد تا ترامپ را در سمت خود حفظ کند.

مقاله استیضاح روز چهارشنبه ترامپ را به “دامن زدن به یک قیام” متهم کرد و گفت که او اندکی قبل از محاصره کپیتول در سخنرانی هزاران هوادار خود در نزدیکی کاخ سفید خشونت علیه دولت ایالات متحده را تحریک کرده است. این مقاله همچنین به تماس تلفنی ترامپ در تاریخ 2 ژانویه استناد کرده است که از یک مقام گرجی خواستار “یافتن” آرا to برای لغو پیروزی بایدن در این ایالت شده است.

ترامپ در اولین حضور علنی خود پس از آشوب چهارشنبه گذشته ، اندکی قبل از محاصره از اظهارات خود ابراز ناراحتی نکرد.

ترامپ به خبرنگاران گفت: “آنچه من گفتم کاملاً مناسب بود.”

دموکرات ها همچنین می توانند با استفاده از روند استیضاح ، رأی گیری را برای جلوگیری از نامزدی مجدد ترامپ تحت فشار قرار دهند.

برای رد صلاحیت ترامپ از پست بعدی فقط اکثریت ساده در سنا لازم است ، اما در مورد اینکه آیا ابتدا حکم استیضاح لازم است بین کارشناسان حقوقی اختلاف نظر وجود دارد.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *