با گسترش دلتا ، کارخانه های آسیایی شکاف شمال و جنوب را منعکس می کنند

[ad_1]

مانیلا (بلومبرگ) – مدیران تولید در آسیای جنوب شرقی شاهد کاهش فعالیت خود هستند زیرا این منطقه با یکی از بدترین شیوع بیماری کووید -19 در جهان دست و پنجه نرم می کند ، در حالی که شمال آسیا با بهبود اقتصاد جهانی به رشد خود ادامه می دهد.

در آسیای جنوب شرقی ، که در هفته های اخیر به عنوان یکی از بدترین بیماری های همه گیر جهان مطرح شده است ، شاخص IHS Markit اندونزی برای مدیران تولید از 53.5 به 40.1 رسید که بدترین گزارش در 13 ماه گذشته است. تایلند از 49.5 به 48.7 – برای سومین ماه متوالی – کاهش یافت ، در حالی که خوانش مالزی از 39.9 در ماه ژوئن به 40.1 در نوسان بود و PMI ویتنام در 44.1 از 44.1 در قلمرو قرارداد باقی ماند.

ترین نگوین ، اقتصاددان ارشد Natixis SA در هنگ کنگ می گوید: “اختلافات در آسیا همچنان ادامه دارد و Asean ضعیف تر از شمال آسیا است.”

او گفت که این داده ها “تجدید حیات ویروس و محدودیت در سرکوب تحرک ، که بر فعالیت های اقتصادی تأثیر می گذارد” را منعکس می کند.

علاوه بر کاهش تقاضای داخلی ، برای کشورهایی مانند ویتنام ، تعطیلی مناطق صنعتی با بسته شدن زندان ها در تعداد صادرات منعکس خواهد شد. “

فیلیپین تنها اقتصاد نوظهور در جنوب شرقی آسیا در قلمرو وسیع بود – 50.4 در مقایسه با 50.8 در ماه قبل. در جنوب آسیا ، هند شاهد از سرگیری فعالیت های کارخانه در میان کاهش مبارزه با ویروس ها بوده است. بر اساس گزارش IHS Markit ، PMI در ماه جولای از 48.1 به 55.3 رسید.

تولید برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا ممکن است با روزهای تیره تری روبرو شود زیرا برخی دولت ها برای جلوگیری از گسترش گزینه دلتا ، محاصره جدیدی وضع کرده اند.

کارخانه های ویتنام به دلیل محدودیت های جدید بسته شده اند ، در حالی که برخی از افرادی که به کار خود ادامه می دهند شاهد شیوع در میان کارگران هستند. تایلند همچنین در حال آماده شدن برای تعطیلی است زیرا گروه های صنعتی در هر دو کشور برای خرید واکسن برای نیروی کار خود به دنبال کمک هستند.

آنچه Bloomberg Economics می گوید …

“PMI ضعیف در جنوب شرقی آسیا همچنان موارد شدید Covid و پیشرفت کند واکسن ها را منعکس می کند. این نشان دهنده چشم اندازهای منفی نزولی برای اکثر اقتصادهای منطقه است.” “تامارا مست هندرسون ، اقتصاددان اهل آسیا.”

یک فشارسنج در جنوب شرق آسیا به طور کلی از 44.6 در ماه جولای به 49.0 رسید و به پایین ترین حد خود در 13 ماه گذشته رسید ، که نشان دهنده وخامت بیشتر شرایط در مراکز تولیدی منطقه است. عدد بالای 50 نشان دهنده افزایش فعالیت است ، در حالی که عدد زیر 50 نشان دهنده انقباض است.

مارکیت لوئیس کوپر ، اقتصاددان IHS نوشت: “از سرگیری موارد کووید -19 و متعاقب آن برخی اقدامات مهار کننده منجر به کاهش تقاضا شده است ، در نتیجه تولید کارخانه با سریع ترین سرعت از ماه مه 2020 کاهش یافته است.” یادداشت همراه با داده ها

شواهد نشان می دهد که “تولیدکنندگان به احتمال زیاد در ماه های آینده با چالش های جدیدی روبرو خواهند شد. اقدامات حفظ مجدد بار دیگر تقاضا را خفه کرده است و تا بهبود آن ، بعید است که این بخش شاهد رشد قابل توجهی باشد.”

در همین حال ، شاخص PMI IHS Markit برای تایوان در ماه جولای از 57.6 در ژوئن به 59.7 رسید ، در حالی که شاخص ژاپنی IHS Markit و au Jibun Bank از 53.4 در ژوئن به 53 رسید ، ششمین ماه پیاپی توسعه. شاخص PMI کره جنوبی همچنان از 53.9 در ماه ژوئن به 53 رسید ، اما ضعیف ترین شاخص از دسامبر است و سفارشات جدید در پایین ترین سطح خود از ژانویه قرار دارد.

یوهانا چوآ ، اقتصاددان ارشد آسیا و اقیانوسیه در Citigroup Global Markets ، در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: گسترش نوع دلتا و گسترش واکسن ها یک “سردرد بزرگ” برای آسیای جنوب شرقی است. در همین حال ، تقاضای زیاد برای قطعات الکترونیکی ، به ویژه تراشه ها ، باعث گسترش در تایوان و کره جنوبی می شود.

داده های چینی قرائت های مارکیت در روز دوشنبه به دنبال داده های روز شنبه است که سرعت بهبود اقتصاد چین را نشان می دهد ، که همچنان در حال آرام شدن است ، زیرا شاخص رسمی مدیران سفارشات تولید برای ماه ژوئن 50.4 است ، از 50.9 کمتر و زیر 50.8 پیش بینی شده است. ، در حالی که شاخص غیر تولیدی مطابق انتظارات به 53.3 کاهش یافت.

سنجش جداگانه از چین در روز دوشنبه ، که شامل تولیدکنندگان کوچکتر نیز می شود ، هفدهمین ماه متوالی توسعه خود را نشان داد. با این وجود ، Caixin Media و IHS Markit از 51.3 در ماه ژوئن به 50.3 کاهش یافت که کمترین میزان از آوریل 2020 است.

در آینده ، بازگشایی مجدد در کشورهای غربی با پیشرفت کمپین های واکسیناسیون ممکن است منبع مهم حرکت برای آسیا را تضعیف کند.

الکس هولمز ، اقتصاددان آسیایی در Capital Economics Ltd. می نویسد: “تقاضای شدید جهانی برای لوازم الکترونیکی ، که ثابت شده است محرک اصلی تولید صنعتی است ، احتمالا بیشتر نرم خواهد شد ، زیرا واکسن ها به بازگشت به حالت عادی در بازارهای اصلی صادراتی کمک می کنند.” یادداشت مطالعه “در کنار تداوم بادهای همه گیری ویروس ها ، این بدان معناست که بعید است این صنعت تقریباً در سه ماهه آینده رشد تولید ناخالص داخلی را افزایش دهد.”[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *