برادر ، بنیانگذار طالبان ، رهبری دولت جدید افغانستان را بر عهده دارد – منابع

[ad_1]

(رویترز) – مولا برادر ، بنیانگذار طالبان ، رهبری یک دولت جدید افغانستان را بر عهده خواهد داشت ، که به زودی اعلام خواهد شد ، منابع گروه اسلام گرایانه در حالی می گویند که او در حال جنگ با شورشیان در دره پنجشیر است و به دنبال جلوگیری از فروپاشی اقتصادی است.

به گفته سه منبع ، برادر ، که ریاست دفتر سیاسی طالبان را بر عهده دارد ، ملا محمد یعقوب ، پسر ملاعمر بنیانگذار فقید طالبان و شیر محمد عباس استانکزی ، در پست های ارشد دولتی ملحق خواهند شد.

سخنگوی طالبان که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت: “همه رهبران ارشد به کابل وارد شده اند ، جایی که مقدمات آن در آخرین مراحل اعلام دولت جدید است.”

یک منبع دیگر طالبان گفت که حیات الله اهون زاده ، رهبر مذهبی طالبان ، بر مسائل مذهبی و حکومت در درون اسلام تمرکز خواهد کرد.

طالبان که در 15 اوت کابل را پس از پوشش بیشتر کشور تصرف کردند ، در دره پنجشیر ، شمال پایتخت ، با گزارش نبردهای سنگین مقاومت کردند https://www.reuters.com/world/asia- Pacific/taliban شورشیان افغانی-ادعا می کنند-قربانیان سنگینی-نبرد-در-دره-2021-09-02 و تلفات.

چندین هزار جنگجو از شبه نظامیان منطقه و بقایای نیروهای مسلح دولتی در دره صخره ای تحت رهبری احمد مسعود گرد هم آمده اند https://www.reuters.com/world/asia-pacific/son-slain-afghan-hero-massoud -اعلام حمایت از مقاومت-2021-08-19 ، پسر احمدشاه مسعود فرمانده سابق مجاهدین.

به نظر می رسد تلاش ها برای مذاکره در مورد توافق ناموفق بوده و هر یک از طرفین طرف دیگر را مسئول این شکست می دانند.

فاجعه انسانی

مشروعیت دولت در نظر اهداکنندگان و سرمایه گذاران بین المللی برای اقتصادی که با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و آثار مخرب درگیری ای که حدود 240،000 افغان را کشته است ، بسیار مهم خواهد بود.

گروه های بشردوستانه نسبت به فاجعه ای قریب الوقوع هشدار داده اند و اقتصاد ، که سال ها بر میلیون ها دلار کمک خارجی متکی بوده است ، نزدیک به سقوط است.

آژانس های امدادی می گویند که بسیاری از افغان ها مدت ها قبل از به قدرت رسیدن طالبان و میلیون ها نفر از گرسنگی در حال تلاش برای تغذیه خانواده های خود در مواجهه با خشکسالی شدید هستند.

مری-الن مک گروتی می گوید: “از 15 آگوست ، شاهد تشدید و تشدید بحران با فروپاشی اقتصادی قریب الوقوع کشور هستیم.” -economic-collaps-looms-un-2021-09-02 ، مدیر برنامه جهانی غذا در افغانستان به رویترز در کابل گفت.

دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قصد ندارد میلیاردها طلای افغانستان ، سرمایه گذاری ها و ذخایر ارزی مستقر در ایالات متحده را که از زمان تسلط طالبان مسدود شده است ، آزاد کند.

مدیرعامل وسترن یونیون در یک نکته مثبت گفت که این شرکت خدمات انتقال پول را از سر می گیرد 2021-09-02 برای افغانستان در راستای تلاش های ایالات متحده برای ادامه کارهای بشردوستانه.

به رسمیت شناختن

طالبان هنگام حکومت از 1996 تا 2001 یک نوع رادیکال شرع یا قوانین اسلامی را اعمال کردند.

اما این بار جنبش سعی کرد چهره معتدل تری را به جهان نشان دهد و قول داد که از حقوق بشر محافظت می کند و از سرکوب دشمنان قدیمی خودداری می کند.

ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و دیگران چنین اطمینان هایی را زیر سال برده و گفته اند که به رسمیت شناختن دولت جدید و جریان حاصله از کمک های اقتصادی به اقدام بستگی دارد.

طالبان وعده داده است که برای همه خارجی ها یا افغان ها که از حمل و نقل هوایی عظیم خارج شده اند و پس از خروج نیروهای آمریکایی قبل از مهلت مقرر در 31 آگوست خارج شده اند ، یک سفر امن در خارج از کشور وجود دارد. اما با توجه به اینکه فرودگاه کابل هنوز بسته است ، بسیاری از آنها به دنبال فرار -02 از سطح زمین بوده اند.

هزاران افغانی درخواست های روادید در حال انتظار در ایالات متحده یا خانواده های آنها دارای وضعیت مهاجرت مختلط هستند ، همچنین در “مراکز ترانزیت” کشورهای ثالث منتظر بمانید.

(گزارش از دفاتر رویترز ؛ نوشتن توسط لینکلن فست ؛ ویرایش توسط کلارنس فرناندز)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *