ترکیه واکسیناسیون گسترده علیه COVID-19 را از روز پنجشنبه با شلیک سینوواک آغاز خواهد کرد

[ad_1]

استانبول: وزیر بهداشت Fahretin Koca روز چهارشنبه بلافاصله پس از دریافت مجوز اضطراری واکسن Sinovac گفت ، ترکیه روز پنجشنبه واکسیناسیون COVID-19 را در سراسر کشور آغاز می کند ، این کار با کارمندان بهداشت آغاز می شود.

ترکیه به سختی تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته است و حدود 23000 نفر در اثر ویروس جان خود را از دست داده و بیش از 2 میلیون نفر به این ویروس آلوده شده اند. منع رفت و آمد شبانه در کل هفته برقرار است و تعطیلات آخر هفته یک بسته کامل دو روزه دارد.

كوچا پس از واكسن كردن به صورت زنده در تلويزيون و به دنبال آن اعضاي شوراي علمي مشورتي تركيه گفت: “براي بازگشت به زندگي قديمي خود ، ما كاملاً نياز به واكسن داريم.” “من معتقدم روزهای آینده درخشان خواهد بود.”

وی به خبرنگاران گفت که واکسن ها در مخازن بهداشت عمومی در 81 استان ترکیه توزیع شده اند.

آنکارا در حال برنامه ریزی برای اولین دوزها برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و افراد بالای 65 سال است ، به دنبال آن افراد بالای 50 سال و مبتلا به بیماری مزمن هستند ، علاوه بر این در بخشهای خاص یا محیط های پر خطر.

گروه سوم شامل بزرگسالان جوان و برخی از گروه های دیگر است که گروه چهارم بقیه را تحت پوشش قرار می دهد.

ترکیه 3 میلیون دوز Conovavac از Sinovac دریافت کرد و در مجموع 50 میلیون سفارش داد. همچنین مذاکرات برای واکسن روسی Sputnik V و تولید شده توسط Pfizer و BioNTech در حال انجام است.

همزمان با شروع تزریق واکسن چینی توسط اندونزی در روز چهارشنبه ، مطالعات مختلف در سراسر جهان نتایج گسترده ای را نشان داده است ، از جمله محققانی در برزیل که اطلاعات بالینی مرحله آخر را منتشر می کنند که میزان کارایی آنها فقط 50.4٪ است.

ماه گذشته ، محققان ترک گفتند که CoronaVac براساس تجزیه و تحلیل موقت 29 مورد ، 91.25٪ کارایی را نشان داده است. وقتی به 40 مورد رسید ، می توان تجزیه و تحلیل کامل تری انجام داد.

هماهنگ کننده آزمون به رویترز گفت ، آزمایشات در ترکیه با پیشرفت با تلقیح جمعی ادامه خواهد یافت.

در روزهای اخیر عفونت های روزانه ویروس کرونا به حدود 10 هزار نفر و مرگ ها به حدود 170 نفر کاهش یافته است.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده است و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *