تعاملی: فصل دورین در حال جابجایی است و آنچه شما باید بدانید در اینجا قرار داده شده است

[ad_1]

آموزش JAY: دلایل زیادی وجود دارد که دوریان را سلطان میوه می نامند.

به گفته وزارت کشاورزی ، Durio zibethinus Murr – نام گیاهان دورین مالزی – با تولید 377251 تن در سال 2019 به عنوان بهترین میوه در این کشور سلطنت می کند.

اطلاعات وی نشان می دهد که دوریان در مجموع 70286 هکتار زمین کاشته شده است – تقریبا برابر با سنگاپور ، که از نظر مساحت 72830 هکتار است.

Durians در مالزی همچنین در برابر بیماری همه گیر Covid-19 مقاومت نشان می دهند.

فصل دورین این کشور در ماه مه آغاز شد ، اما محاصره خرید میوه مستقیم از غرفه ها یا کنار جاده را با مشکل روبرو کرد.

برای دور زدن مشکل ، بسیاری از کشاورزان و بازرگانان اکنون دورین خود را به صورت آنلاین می فروشند.

عبدالرشید بحری ، معاون مدیر کل سازمان بازاریابی فدرال کشاورزی (FAMA) گفت: “ما به تولیدکنندگان کمک می کنیم تا به صورت آنلاین دورین های بسته بندی شده را بفروشند. در نتیجه ، میزان عرضه کلی خیلی تحت تأثیر قرار نگرفته است.”

فاما در حال کار با پلت فرم تجارت الکترونیکی Shopee برای ایجاد یک جشن الکترونیکی دورین از 10 تا 31 ژوئیه با 217 فروشنده دورین در سراسر کشور است.

عبدالرشید با ذکر مثالی دیگر گفت که یک کشاورز دورانی در ملاکا هر روز با تبلیغات در صفحه فیس بوک خود دورانی بسته بندی شده به ارزش 20000 روپیه می فروخت.

کارخانه های فرآوری دورین مالزی نیز به ثابت نگه داشتن قیمت مزرعه کمک می کنند.

فاما 13 مرکز فرآوری میوه دارد و 33 شرکت دارای مجوز برای پردازش دورین در ماکارونی یا تفاله منجمد برای صادرات به چین دارند.

در سال 2019 ، مالزی مجاز به صادرات میوه های دورین منجمد به چین بود و 16 شرکت از قبل مجوز این کار را دارند.

مرجع بازاریابی فدرال کشاورزی (فاما) ، معاون مدیر کل (عملیات) عبدالرشید بحریمرجع بازاریابی فدرال کشاورزی (فاما) ، معاون مدیر کل (عملیات) عبدالرشید بحری

عبدالرشید گفت: “این شرکت ها قادر به تأمین اضافی هستند که به ثبات قیمت مزرعه کمک می کند.”

اگرچه بیماری همه گیر بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر قرار داده است ، اما ممکن است صادرات دورین از مالزی در سال جاری افزایش یابد.

سال گذشته ، مالزی 30000 تن دورین به ارزش 74.1 میلیون RM صادر کرد.

امسال Fama قصد دارد مالزی 35000 تن به ارزش 100 میلیون RM صادر کند.

سنگاپور بزرگترین بازار خارجی برای دورانی های مالزی است ، که 54 درصد از صادرات سال گذشته را به خود اختصاص داده است ، پس از آن سرزمین اصلی چین (26.7 درصد) ، هنگ کنگ (13.5 درصد) ، ایالات متحده (2.4 درصد) و استرالیا قرار دارند. (1.8 درصد) و سایر بازارها (1.6٪).

سام تان ، مدیر عامل شرکت MAPC Sdn Bhd ، بزرگترین تأمین کننده دورین مالزی ، که حدود 90 درصد از میوه خود را به چین صادر می کند ، گفت که افزایش سفارشات 3 برابر در مورد محصولات دورانی شرکت وی وجود دارد.

“ما در طی این همه گیر ، به ویژه در چین ، بسیار سخت و هوشمندانه کار می کنیم.

تانگ ، که همچنین رئیس اتحادیه صادرکنندگان دورین مالزی است ، گفت: “شرکت خود ما در چین از نظر بازاریابی ، توزیع و فروش آنلاین نوآورانه است و ما با موفقیت شبکه A تا Z خود را برای مشتریان خود توسعه داده ایم.”

فصل دولای در مالزی هر سال با توجه به ایالت به صورت مرحله ای برگزار می شود.

این معمولاً در پنانگ در ماه مه آغاز می شود و پس از آن Johor در ژوئن یا ژوئیه شروع می شود. سپس در اوایل ژوئیه یا اوایل ماه اوت به پراک و پاهنگ گسترش می یابد.

کلانتان ، ترنگگانو و صباح تا پایان ماه جولای یا آگوست دنبال می شوند و فصل در اواخر ماه اوت یا سپتامبر در ساراواک به پایان می رسد.

بدون شکست ، مالزیایی ها در Google جمع می شوند تا با هر بار شروع فصل دورین ، اطلاعات بیشتری در مورد میوه جستجو کنند.

وقتی دورانی های مالزی از فصل خارج می شوند ، بسیاری از طرفداران محلی برای غلبه بر آنها به گزینه دیگری متوسل می شوند: دورانی های تایلندی.

مالزی سال گذشته 15386.54 تن دورین از تایلند وارد کرد و عبدالرشید گفت این به این دلیل است که فصل دورین تایلند در ماه مارس آغاز می شود ، در حالی که هنوز دورین های محلی در این فصل قرار ندارند.

وی افزود: هنگامی که فصل دوریان در مالزی آغاز می شود ، دورانی های محلی بر بازار تسلط پیدا می کنند ، که نشانه خوبی است که هنوز durians محلی گزینه اصلی مالزیایی ها هستند ،

از نظر قیمت ها ، عبدالرشید گفت که اگرچه رقم های برتر durian مانند Musang King کاملاً شناخته شده است ، اما قیمت های نسبتاً بالاتر آنها – که ناشی از تقاضا هم در داخل و هم در خارج از کشور است – نباید مانع مصرف کنندگان شود زیرا طیف گسترده ای از کیفیت نسبتاً مقرون به صرفه تر در بازار نیز

عبدالرشید در پاسخ به این سال که آیا گونه های در حال ظهوری وجود دارد که امکان محبوبیت بسیار زیاد وجود داشته باشد ، گفت که یک نوع جدید ویژه که اخیراً مورد توجه بسیاری از طرفداران دورین قرار گرفته است ، نوع D214 است که به آن Tupai King نیز گفته می شود و بیشتر در Sungai رشد می کند آرا ، پنانگ

“چندین نوع جدید وجود دارد که ممکن است ظاهر شود و بعضی اوقات افراد برای فروش بهتر میوه به آنها” Tupai King “نام می گذارند.

“ما قبلاً Musang King و اکنون Tupay King را داریم ، بنابراین باید ببینیم که کدام پادشاه پیرو او خواهد شد.

وی افزود: “با این حال ، داشتن انواع بیشتر خوب است – این به معنای انتخاب بیشتر برای مصرف کنندگان است.”

در تهیه این مقاله ، یکی از نویسندگان بالا مجبور شد مقدار زیادی دورین مصرف کند. البته صرفاً برای اهداف تحقیقاتی.[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *