در این گزارش آمده است که میزان نشت متان در مکزیک “نگران کننده” در مورد تغییرات آب و هوایی است

[ad_1]

مکزیکو سیتی (رویترز) – گروهی از محققان در گزارشی منتشر کردند که در هفته جاری منتشر شد ، سهم نشت متان در مکزیک از طریق عملیات نفت و گاز دو برابر بزرگترین تولید کننده نفت جهان است.

نامرئی و بی بو ، اما بسیار مضرتر از دی اکسید کربن ، دانشمندان معتقدند که متان محرک اصلی گرمایش زمین است.

متان در مکزیک و جاهای دیگر به عنوان محصول جانبی صنعت نفت و گاز تولید می شود. این جز component اصلی گاز طبیعی است و – در صورت گرفتگی – می تواند به عنوان سوخت نیروگاه ها و مصارف خانگی استفاده شود.

دانیل زاوالا ، دانشمند ارشد متخصص در زمینه انتشار متان از سیستم جهانی نفت و گاز در صندوق حفاظت از محیط زیست (EDF) ، یک گروه حمایت از سازمان های غیرانتفاعی ایالات متحده ، مدتهاست که انتشارات مکزیک را مطالعه می کند.

زاوالا گفت که داده های ماهواره نشان می دهد که حدود 4.7٪ از گاز کشور در جو منتشر می شود – طبق استانداردهای جهانی میزان نشت بسیار بالایی است.

نتایج مکزیک در کل ایالات متحده با 2.3٪ و در حوضه پرمین 3.7٪ مقایسه می شود ، بزرگترین منطقه نفت خام ایالات متحده واقع در غرب تگزاس و یک منطقه مجاور در جنوب شرقی نیومکزیکو.

زاوالا در مصاحبه ای پیش از انتشار این گزارش که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود ، گفت: “این یک تفاوت بزرگ است.” “کاهش این میزان انتشار به نصف ، مزایای آب و هوایی 20 سال همان حذف یک سوم کل خودروهای کشور خواهد بود.”

این مطالعه بر شرق مکزیک ، جایی که تقریباً تمام تولید نفت و گاز این کشور انجام می شود – و انتشار متان مربوطه متمرکز است.

میزان نشت فرمولی است که انتشار کل متان از نفت و گاز را از کل تولید گاز طبیعی جدا می کند. این محاسبه شامل تمام منابع انتشار متان از صنعت است: نشت ، منافذ و شراره ها.

زاوالا به همراه 12 دانشمند دیگر در زمینه تغییرات آب و هوایی ، داده های 20 ماهه جمع آوری شده بین سال های 2018 تا 2019 را از دستگاه نظارت بر تروپوسفر ، یک سنسور واحد در سواره قبلی ، Copernicus Sentinel-5 ، ماهواره آژانس فضایی اروپا ، مطالعه کرد.

زاوالا آخرین یافته ها را “هشدار دهنده و نگران کننده” خواند.

دانشمندان با استفاده از فن آوری های جدید ، به تدریج در حال ایجاد تصویر كامل تری از انتشار متان جهانی ، از جمله چاه های متروك نفت و محل های دفن زباله هستند.

رویترز نتوانسته است تعیین کند که آیا این مسئله در دوره رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور که اواخر سال 2018 روی کار آمد ، بهبود یافته یا بدتر شده است.

اما بر اساس این مطالعه ، مکزیک سالانه 1.3 میلیون تن متان از دست می دهد که حدود یک سوم واردات گاز طبیعی این کشور است و بالغ بر 200 میلیون دلار است.

تهویه و پرواز

در این گزارش آمده است که مقصر عملکرد ضعیف مکزیک عمدتا انتشار زیاد در تأسیسات متوسط ​​است که گاز را جمع آوری ، فشرده و پردازش می کنند. مقصر دیگر deaeration ، عمل آزاد سازی گاز از چاه های نفت بدون گرفتن آن است. منبع سوم سوزاندن یا سوختن گاز در چاه ها است.

زاوالا گفت: اگرچه احتراق منبع اصلی انتشار متان است و اندازه گیری های ما نشان داده است كه بالاتر از آن است كه دولت و صنعت گزارش می دهند ، اما برای توضیح انتشاراتی كه اندازه گیری كرده ایم كافی نیست.

“یافته ها به سایر منابع کلیدی انتشار گاز متان اشاره می کند: هواگیری از چاه ها و تاسیسات گازی متوسط ​​دریایی.”

در حالی که دولت های سراسر جهان معمولاً داده های مربوط به میزان نشت را گزارش نمی کنند ، دانشمندان می توانند با مشاهده انتشارهای گزارش شده و میزان تولید گزارش شده ، میزان نشت را محاسبه کنند.

نه پمکس و نه وزارت نیرو به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند ، اما قبلاً به طور علنی به مشکلات نگهداری اعتراف کرده بودند.

“اقلیم منا”

در سطح جهان ، انتشارات متان مسئول حدود 30٪ از گرم شدن قبل از صنعتی است ، سازمان ملل https://news.un.org/en/story/2021/05/1091402#:~:text= متان٪ 20 20٪٪ 20٪ است ٪ 20 قدرتمند ، کشاورزی٪ 2C٪ 20 سرسخت٪ 20 مرتبط٪ 20 تا٪ 20 حیوان اخیراً گفته شده است.

مقابله با انتشار گازهای متان “قوی ترین اهرمی است که ما برای کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی طی 25 سال آینده باید” مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد گفت: اقدامات -متان باید برداشته شود -کاهش یابد.

متان در جذب گرما بسیار قدرتمندتر از دی اکسیدکربن است ، اما فقط در حدود یک دهه در جو باقی می ماند.

دانشمندان و تنظیم كنندگان انرژی فعلی و سابق مکزیك به رویترز گفته اند كه گرفتن بیشتر گاز به عنوان سوخت می تواند به دولت رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور كمك كند تا با مقابله با تهدید آب و هوا ، از انرژی بیشتری برخوردار شود.

دفتر رئیس جمهور بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در اوایل سال جاری ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا و لوپز اوبرادور ، در بیانیه ای https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2021/03/01/us-mexico-joint-lalara آلاینده های کوتاه مدت آب و هوا

مجموع انتشار گازهای متان نفت و گاز حدود یک چهارم گازهای متان مصنوعی مکزیک را تشکیل می دهد ، مابقی از محل دفن زباله و زباله ناشی می شود. و کشاورزی ، عمدتا دام

(گزارش Stephanie Eschenbacher ؛ ویرایش: Frank Jack Daniel و Margarita Choi)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *