رئیس اتاق آمریکا پیشنهادی را برای استیضاح ترامپ به سنا ارسال می کند صدای آمریکا

[ad_1]

لایحه استیضاح علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا که در سیزدهم مجلس نمایندگان تصویب شد ، قرار است امروز (بیست و پنجم) به سنا ارسال شود.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان قبلاً به چاک شومر ، نماینده سنای دموکرات اطلاع داده بود که قصد دارد امروز برای ترامپ پیگرد قانونی داشته باشد.

طبق توافق بین رهبران دموکرات و جمهوری خواه ، مجلس سنا از ماه آینده روند استیضاح را برگزار می کند.

در همین حال ، AP گزارش داد که تعداد سناتورهای جمهوری خواه که با استیضاح رئیس جمهور سابق ترامپ مخالف هستند ، در حال افزایش است.

سناتور مارکو روبیو ، رهبر جمهوری خواهان دیروز (بیست و چهارم) در شبکه فاکس نیوز حضور یافت و گفت که روند استیضاح در این کشور در حال آتش گرفتن است و می گوید: “این مانند ریختن روغن است” و “احمقانه و غیرمولد”. آشکار شد

سناتورهای تام گوتن و مایک راند از یک حزب نیز مخالفت خود را روشن کردند و همان روز در مصاحبه با رسانه ها گفتند که استیضاح رئیس جمهور سابق مغایر قانون اساسی است.

به ویژه ، گورتون اصرار داشت که سناتورهای بیشتری در حزب جمهوری خواه وجود دارند که مانند او فکر می کنند.

از سوی دیگر ، سناتور میت رامنی در برنامه CNN حضور یافت و گفت که اقدامات ترامپ موضوعی است که مستلزم استیضاح برای تحریک جنگ داخلی است.

رامنی تنها سناتور جمهوری خواه بود که به استیضاح رئیس جمهور سابق ترامپ در سال 2019 به دلیل رسوایی اوکراین رای مثبت داد.

حد نصاب استیضاح مورد تأیید در سنا حداقل 67 نفر ، دو سوم 100 کرسی است. در حال حاضر 50 کرسی برای دموکرات ها از جمله مستقل ها و 50 کرسی برای جمهوریخواهان در نظر گرفته شده است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *