رسمی می گوید چهل و شش غیرنظامی از کشته شدن در حمله در شرق کنگو می ترسند

[ad_1]

کینشاسا: گزارش شده که چهل و شش غیرنظامی در حمله شبه نظامیان مظنون اسلامگرا علیه یک روستا در جمهوری دموکراتیک شرقی کنگو کشته شده اند.

اگیو گویدی ، وزیر کشور استانی ، تلفنی گفت ، نیروهای امنیتی محلی برای تحقیق در این زمینه به یکی از روستاهای ایرومو اعزام شده اند.

گیدی گفت: “تعداد کشته شدگان امروز 46 نفر است.”

وی گفت نیروهای دموکراتیک متفقین (UDF) پشت این حمله هستند. اعتقاد بر این است که یک گروه مسلح از اوگاندا یک سری قتل عام در شرق کنگو انجام داده است که بر اساس آمار سازمان ملل بیش از 1000 غیرنظامی از ابتدای سال 2019 کشته شده است.

جولس نگونگو ، سخنگوی ارتش محلی ، گفت که پس از اخطار درباره آخرین خشونت ها ، نیروها به روستا رفته و در حال بازسازی اجساد هستند. وی نگفت که چه تعداد کشته شده اند.

مناطق مرزی شرقی کنگو با اوگاندا ، رواندا و بوروندی کهکشان بیش از 100 شبه نظامی مختلف را در خود جای داده است ، بسیاری از بازماندگان جنگ های وحشیانه داخلی آن ، که به طور رسمی در سال 2003 پایان یافت.

روز یکشنبه ، مهاجمان ناشناس دست کم شش محیط بان را در کمین پارک ملی ویرونگا در شرق کنگو ، پناهگاهی برای گوریل های کوهستانی در معرض خطر انقراض کشتند.

در گذشته ، دولت اسلامی مسئولیت بسیاری از حملات مشکوک ADF را بر عهده گرفت ، اگرچه کارشناسان سازمان ملل متحد در تأیید هرگونه ارتباط مستقیم بین این دو گروه کوتاهی کرده اند.

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *