روند استیضاح ترامپ از 9 ماه آینده ، صدای آمریکا آغاز می شود

[ad_1]

روند استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، از 9 ماه آینده در مجلس سنا آغاز می شود.

چاک شومر ، نماینده مجلس سنا و میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان توافق کردند که با دستور کار 22 ام ادامه دهند.

رئیس جمهور جمهوری خواه مک کانل روز قبل (بیست و یکم) پیشنهاد کرد که شروع تصمیم را به مدت سه هفته به تعویق بیندازد تا به ترامپ فرصت دهد تا برای دفاع آماده شود. سومر رهبر حزب دموکرات و نانسی پلوسی رئیس پارلمان از برنامه های خود برای ارسال قطعنامه استیضاح خبر دادند که در تاریخ 25 ام در مجلس نمایندگان سنا تصویب شد.

بنابراین انتظار می رفت روند استیضاح در روز بیست و ششم یعنی یک روز پس از پخش آغاز شود. در 22 ، رئیس جمهور جو بایدن خواستار به تعویق انداختن برنامه استیضاح شد و گفت: “هرچه زمان بیشتری برای پاسخگویی به بحران (بحران کرونر و غیره) داشته باشیم ، زمان بیشتری نیز خواهیم داشت.”

بر این اساس ، شروع روند استیضاح در تاریخ 9 ماه بعد ، دو هفته به تعویق افتاده توسط برنامه رهبری دموکرات ، تصمیم گرفت.

دلیل استیضاح رئیس جمهور سابق ترامپ “تحریک به جنگ داخلی” است.

پس از آنکه رئیس جمهور وقت ترامپ طرفداران خود را به تجمع در روز ششم در نزدیکی کاخ سفید ترغیب کرد ، معترضین به سمت پایتخت حرکت کردند ، برخی از آنها به پایتخت حمله کردند. در نتیجه ، جلسه مشترک اتاق و سنا برای صدور گواهینامه برای مدتی متوقف شد ، که منجر به مرگ ، از جمله پنج مرگ شد.

مجلس نمایندگان معتقد است که ترامپ مسئول این حادثه است و در روز سیزدهم قطعنامه ای را درباره استیضاح تصویب کرد که گفته می شود جنگ داخلی را تحریک می کند. همه 222 دموکرات به او رأی دادند و 10 جمهوری خواه نیز به او رأی دادند.

اگر پیگرد قانونی در پرونده استیضاح سنا پذیرفته شود ، پیگیری های انجام شده می تواند رئیس جمهور سابق ترامپ را در انتخابات محدود کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *