سرقت ، آتش سوزی قبل از استماع رهبر سابق S.Africa Zuma

[ad_1]

ژوهانسبورگ (رویترز) – تلویزیون محلی گزارش داد ، حامیان رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی ، یعقوب زوما ، روز دوشنبه مغازه ها را غارت کردند و یک مرکز خرید را به آتش کشیدند که در آن وی به دلیل عدم حضور در تحقیقات فساد ، به حكم زندان خود اعتراض كرد.

این خشونت ها به دنبال اغتشاشات آخر هفته معترضین در آفریقای جنوبی رخ داد. این مرکز عمدتاً در حوالی استان زوما کوازولو-ناتال (KZN) متمرکز شده است و مقداری از آن به شهر اصلی تجارت ژوهانسبورگ ریخته شده است.

کانال تلویزیونی eNCA روز دوشنبه تصاویری از آتش سوزی از پشت بام آنچه که گفته می شود یک مرکز خرید در Pietermaritzburg ، شرق آفریقای جنوبی است ، جایی که قرار بود زوما در دادگاه استماع شود ، نشان داد. این کانال گزارش داد که بزرگراه منتهی به شهر برای جلوگیری از مشکلات بعدی بسته شده است.

سخنگوی پلیس بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

دادگاه قانون اساسی ماه گذشته زوما را به دلیل مخالفت با دستور وی برای شهادت در تحقیقات درباره فساد سطح بالا در طول 9 سال قدرت تا سال 2018 به 15 ماه زندان محکوم کرد.

تصمیم حبس اوج اوج یک درام حقوقی بود که به عنوان یک آزمایش بزرگ بر توانایی آفریقای جنوبی در تحمیل حاکمیت قانون علیه افراد قدرتمند پس از آپارتاید شناخته شد.

اما طرفداران اصلی زوما ، با تکرار خطوط رئیس جمهور سابق ، می گویند او قربانی شکار جادوگران سیاسی است که توسط متحدان رقیب وی ، رئیس جمهور سیریل رامافوسا ترتیب داده شده است.

رامافوسا روز یکشنبه گفت که هیچ توجیهی برای خشونت وجود ندارد و این در تلاش است برای بهبود اقتصاد در میان بیماری همه گیر COVID-19.

(گزارش توسط تیم کاکس ؛ ویرایش شده توسط ادموند بلر)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *