سنای آمریکا “اخراج به خاطر انگیزه ترامپ” را رد کرد … 45 جمهوری خواه “استیضاح ضد قانون اساسی” | صدای آمریکا

[ad_1]

سنای آمریکا روز گذشته (بیست و ششم) علیه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا رأی داد ، اما این رد رد شد.

سنا “رأی رویه ای” را در مورد ادامه کار با این تصمیم در پاسخ به س fromال رند پاول جمهوری خواه مبنی بر غیر قانونی بودن روند استیضاح علیه رئیس جمهور بازنشسته برگزار کرد. در نتیجه ، پیشنهاد رد اتهام استیضاح به عنوان قانون اساسی 55 و 45 قانون اساسی مغایر با قانون اساسی رد شد.

سناتور رند پاول در بیانیه ای قبل از رای گیری گفت که “این استیضاح تنها اقدامی چریکی برای تقسیم بیشتر کشور است” و گفت که استیضاح غیرنظامیان خلاف قانون اساسی است.

در رای گیری آن روز ، همه دموکرات ها رأی دادند که روند استیضاح علیه رئیس جمهور سابق ترامپ ادامه یابد ، اما فقط پنج نفر در حزب جمهوریخواه رای دادند.

جمهوری خواهانی که رأی مثبت دادند میت رامنی ، بن ساس ، سوزان کالینز ، لیزا مرکوسکی و سناتور پت تومی بودند.

بر این اساس ، سنا که لایحه استیضاح را از مجلس نمایندگان در تاریخ 25 ام دریافت کرد ، طبق برنامه ریزی های انجام شده ، از هفته دوم ماه آینده روند دادگاه را ادامه می دهد.

با این وجود ، رسانه های آمریکایی تحلیل کردند که بعید استیضاح تأیید می شود ، زیرا جریان پیگیری از مجلس سنا در پی استیضاح علیه رئیس جمهور سابق ترامپ تأیید شد.

حد نصاب استیضاح در مجلس سنا ، که باید تأیید شود ، حداقل 67 نفر است ، یعنی دو سوم 100 کرسی. در حال حاضر 50 کرسی برای دموکرات ها از جمله مستقل ها و 50 کرسی برای جمهوری خواهان در نظر گرفته شده است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *