سیدنی ، بزرگترین شهر استرالیا ، در طی دو هفته دشوار است که بتواند COVID-19 را مسدود کند

[ad_1]

ملبورن (رویترز) – سیدنی و برخی از مناطق اطراف آن روز شنبه در محاصره شدید دو هفته ای COVID-19 قرار خواهند گرفت زیرا مقامات در تلاش برای کنترل شیوع بسیار سریع نوع دلتا هستند که به 80 مورد رسیده است.

بخش هایی از سیدنی ، بزرگترین شهر استرالیا ، قبلاً به دلیل انفجار مسدود شده اند ، اما مقامات بهداشت گفتند که موارد و سایت های تماس خیلی سریع افزایش می یابد.

گلادیس برجیکلیان ، نخست وزیر نیو ساوت ولز گفت: “گرچه ما نمی خواهیم بارهایی را تحمیل کنیم مگر اینکه کاملاً ضروری باشد ، اما متأسفانه این وضعیتی است که باید در آن انجام شود.”

استرالیا از طریق بستن سریع مرزها ، قوانین فاصله اجتماعی و انطباق زیاد ، با گزارش دادن بیش از 30400 مورد و 910 مرگ ناشی از COVID-19 ، در مدیریت بیماری همه گیر موفق تر بوده است.

اما این کشور در ماه های اخیر با شیوع های کمی روبرو شده است. آنها با ردیابی سریع تماس ها ، منزوی کردن هزاران نفر به یکباره یا قفل سریع آنها بازداشت می شوند.

راگبی استرالیا به دنبال سایت های دیگری برای آزمون افتتاحیه استرالیا مقابل فرانسه بود که قرار بود 7 ژوئیه در زمین کریکت سیدنی برگزار شود.

قفل روز شنبه در نیو ساوت ولز همچنین شامل کوههای آبی ، ساحل مرکزی و مناطق Wollongong خواهد بود که سیدنی ، یک شهر 5 میلیون نفری را احاطه کرده است. طبق قوانینی که تا 9 ژوئیه در حال اجرا است ، مردم می توانند برای کارهای اساسی ، مراقبت های پزشکی ، تحصیلات یا خرید از خانه خارج شوند. بقیه کشور در مجامع عمومی محدودیت هایی دارند و ماسک در داخل خانه اجباری است. برجیکلیان در یک نشست خبری گفت: “منطقی نبود که این کار را به مدت سه روز یا پنج روز انجام دهید ، زیرا این کار وظیفه ای را انجام نمی دهد.”

روز شنبه ، نیوزیلند سفر خود را از استرالیا بدون قرنطینه به مدت 3 روز به حالت تعلیق درآورد و گفت: موارد و شیوع بیش از حد زیاد است دو همسایه که مرزهای خود را برای سایر نقاط جهان بسته نگه می دارند ، در ماه آوریل سفر رایگان خود را آغاز کردند.

دولت محافظه کار Berezhiklyan نمی خواست محاصره ای ایجاد کند ، اما در حال تلاش استرالیا برای معرفی واکسیناسیون ، تعداد فزاینده ای از متخصصان بهداشت آن را خواستار شده اند.

مایکل کید ، معاون رئیس پزشکی استرالیا ، گفت 28٪ از افراد 16 ساله یا بالاتر اولین واکسن خود را علیه COVID-19 زده اند. از 7.2 میلیون دوز مصرفی ، 5.8 میلیون دوز اول بود.

اگرچه واکسن رایگان است ، اما واکسن ها فقط به دلیل سلامتی یا شغل در دسترس افراد بالای 40 سال و در معرض خطر قرار دارند. واکسن Pfizer Inc به افراد بین 40 تا 59 سال و AstraZeneca PLC به افراد مسن تزریق می شود.

روز شنبه ، یک مورد از کارگران معدن طلای گرانیت در صحرای تانامی در سرزمین شمالی ، مقامات را بر آن داشت تا دستور انزوای بیش از 1600 نفر را در سه کشور که با این کارگر تماس داشتند ، صادر کنند. معدن متعلق به شرکت نیومونت قفل شده است.

(گزارش اضافی Praveen Meenon در Wellington ؛ فیلمنامه لیدیا کلی ؛ ویرایش ویلیام مالارد)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *