سیدنی در حال آماده شدن برای پشتیبانی بیشتر نظامی است زیرا دلتا شهر را پوشش می دهد

[ad_1]

سیدنی (رویترز) – مقامات دفاعی بیشتری می توانند هفته آینده گشت زنی خود را در سیدنی آغاز کنند تا از رعایت قوانین محاصره اطمینان حاصل شود ، چرا که افسران روز جمعه از افزایش موارد در بزرگترین شهر استرالیا پس از گزارش بیشترین افزایش روزانه عفونت ها تا به امروز هشدار دادند.

گلادیس برجیکلیان ، نخست وزیر نیو ساوت ولز (نیو ساوت ولز) در سیدنی ، پایتخت این ایالت ، به خبرنگاران گفت: “متأسفانه ، این روند (در موارد) حداقل تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.”

در حالی که موارد روزانه COVID-19 به بالاترین حد خود در شهر می رسد ، وزارت دفاع اعلام کرد که درخواست نیروی اضافی برای کمک به پلیس ایالت در اجرای دستورات قرنطینه خانگی در مناطق آسیب دیده حومه دریافت کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع به رویترز گفت: “ارتش در حال آماده سازی برای استقرار 200 پرسنل دیگر از روز دوشنبه … برای کمک به نیروهای پلیس NSW است.”

بیش از 500 پرسنل نظامی غیر مسلح در حال حاضر به پلیس سیدنی کمک می کنند ، از جمله نظارت بر فعالیت های رعایت قوانین در هتل ها و فرودگاه ها.

علیرغم محاصره نزدیک به هفت هفته در سیدنی ، کارکنان NSW 390 مورد جدید ابتلای محلی را گزارش کردند که بیشتر آنها در شهر بودند و از پیک روزانه قبلی 356 که روز سه شنبه تعیین شده بود ، پیشی گرفت. در چهار روز گذشته موارد روزانه از 300 نفر فراتر رفته است.

دو مورد مرگ و میر جدید گزارش شده است که تعداد کل قربانیان در آخرین شیوع بیماری در این ایالت 38 نفر بوده است.

چندین شهر منطقه ای در NSW نیز به دلیل شکستن محاصره در سیدنی و انتشار ویروس مسدود شده است. یکی از نگران کننده ترین آنها شهر والت در شمال غربی شمال غربی است ، جایی که 80 درصد مردم بومی هستند.

مقامات استرالیا همواره از شیوع COVID-19 در جوامع محروم محلی نگران بوده اند.

برجیکلیان گفت جهش در نسخه بسیار مسری Delta هرگز “در چنین مقیاسی در استرالیا آزمایش نشده است” ، اما اعلام محدودیت های شدیدتر را متوقف کرد و از پنج میلیون نفر از ساکنان سیدنی خواست تا محدودیت های موجود را برای محدود کردن شیوع بیماری به شدت رعایت کنند.

برسیکلیان می گوید: “من از گوش دادن به افرادی که می گویند نمی دانند چه کار کنند کمی خسته شده ام.”

افزایش موارد در حالی رخ می دهد که قرار است کابینه ملی استرالیا روز جمعه در میان نگرانی ها مبنی بر نفوذ شیوع دلتا در NSW به این کشور ، جایی که تنها حدود 25 درصد از افراد بالای 16 سال به طور کامل واکسینه شده اند ، تشکیل شود.

برخی از کشورها مرزهای خود را با NSW بسته اند یا ورود محدودی را برای جلوگیری از گسترش اعمال کرده اند.

نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون ، که به دلیل شیوع تدریجی واکسیناسیون مورد انتقاد قرار گرفته است ، از همکاران خود در سراسر جهان می خواهد تا از تامین فوری واکسن ها اطمینان حاصل کنند. واکسینه شده

دفتر نخست وزیری به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دو شهر بزرگ استرالیا ، سیدنی و ملبورن ، در قرنطینه طولانی مدت قرار دارند زیرا ساکنان کانبرا ، پایتخت این کشور ، روز جمعه با اولین محدودیت های سختگیرانه خود برای ماندن در خانه بیش از یک سال بیدار شدند.

علیرغم همه گیری های اخیر ، استرالیا هنوز دارای تعداد بسیار کمتری از COVID-19 نسبت به بسیاری از کشورهای جهان توسعه یافته است ، با کمی بیش از 38،100 مورد و 948 مورد مرگ.

پانزده پرونده جدید محلی در ویکتوریا ، همه در ملبورن ، از 21 مورد در روز پنجشنبه باز شد. به گفته وزارت بهداشت ایالت ، از موارد جدید ، هفت نفر در خارج از منزل در حالی که مسری هستند ، گذرانده اند. یازده مورد مربوط به شیوع فعلی است.

(گزارش Renju Jose ؛ ویرایش ریچارد پولین و مایکل پری)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *