فعالان ونزوئلا می گویند ما چیزی برای جشن گرفتن این ماه در پراید نداریم

[ad_1]

کاراکاس (رویترز) – فعالان در ونزوئلا می گویند در این ماه چیزهای زیادی برای جشن گرفتن در LGBTI Pride وجود ندارد ، که به گفته آنها در قانون حمایت از اعضای جامعه LGBTI از آمریکای جنوبی عقب مانده است.

ونزوئلا همچنان ازدواج همجنسگرایان و فرزندخواندگی فرزندان توسط زوج های همجنس را ممنوع می کند ، از جمله قوانینی که برخی کشورهای منطقه مانند کلمبیا و برزیل اجازه آن را داده اند.

حق عدم تبعیض بر اساس گرایش جنسی فقط در قانون کار ، بانک و مسکن کشور گنجانده شده است.

اما فعالان می گویند حتی این موارد نیز بندرت اعمال می شود.

جیووانی پیرماتی ، 54 ساله ، رئیس Equal Venezuela یا Venezuela Igualitaria ، یک گروه حقوق LGBTI ، گفت: “آنها هیچ تأثیری ندارند.” “چگونه می توانید ثابت کنید کسی شما را به دلیل گرایش جنسی شما اخراج کرده است؟”

LGBTI به معنای لزبین ، همجنسگرایان ، دوجنسگرایان ، تراجنسی ها و میان جنسیت است.

رئیس جمهور نیکولاس مادورو در اکتبر گذشته گفت که بحث در مورد ازدواج همجنس را به پارلمان طرفدار دولت واگذار می کند. تاکنون هیچ لایحه ای در این زمینه در دستور کار قانونگذاری نیست.

تامارا آدریان ، معاون اول ونزوئلا ، از ماه مه 2004 در دادگاه برای گرفتن اسناد جدید برای افراد ترانس مانند شناسایی و گذرنامه با نام آنها درگیر است ، اما هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. این وکیل و فعال 67 ساله هنوز به عنوان توماس در اسناد خود ظاهر می شود.

آدریان گفت: از دلایلی که ونزوئلا از برخی دیگر از کشورهای منطقه عقب است ، به دلیل تأثیر کلیساهای نظامی و انجیلی ، دو بخش محافظه کار سنتی در دولت است.

اگرچه هیچ اطلاعات رسمی در مورد قتل افراد LGBTI در ونزوئلا وجود ندارد ، پروژه نظارت بر قتل (TMM) حداقل 126 قتل را بین سالهای 2008 و 2020 مستند می کند.

وزارت اطلاعات و دادستانی بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

آیساک اووالس ، 28 ساله ، معلم گفتار عمومی و زبان بدن گفت: “بله ، دولت علیه ما تبعیض قائل است. هیچ قانونی برای حمایت از ما وجود ندارد.”

ایوان ماچین ، رقصنده 29 ساله ای که گفت پلیس اغلب او را مورد آزار و اذیت قرار می دهد ، وی را به استفاده از مواد مخدر متهم می کند و از همجنسگرایان می پرسد ، گفت: “ما هنوز یک راه طولانی در پیش داریم (…) ما یک کشور محافظه کار هستیم.” .

ماه پراید قیام 28 ژوئن 1969 در Stonewall Inn ، یک بار همجنسگرایان در Greenwich Village ، منهتن ، بود که حامیان در طی یک عملیات پلیس تلافی کردند ، و جنبش مدرن حقوق LGBTQI را برانگیخت.

(گزارش ویویان سکرا و جانی کاروژال ؛ فیلمنامه سارا کینوسیان ؛ ویرایش: لیزا شوماخر)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *