فیس بوک حساب های طرفدار موزه اوگاندا را قبل از انتخابات سرنگون می کند

[ad_1]

کمپالا: غول رسانه های اجتماعی ایالات متحده روز دوشنبه فیس بوک شبکه ای را در اوگاندا که به وزارت اطلاعات کشور متصل است به دلیل استفاده از حساب های جعلی و تکراری برای انتشار قبل از انتخابات ریاست جمهوری این هفته حذف کرده است.

اوگاندا روز پنجشنبه در یک انتخابات علیه رهبر یوئری موزونی رهبر طولانی مدت در برابر 10 نامزد از جمله رهبر مخالف بابی وین ، خواننده ای که به یک نماینده تبدیل شده است که قدرت ستاره ای حزب حاکم را لرزاند ، رأی داد.

فیس بوک گفت: “ما دریافتیم که این شبکه به مرکز دولتی برای تعامل شهروندان در وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات در اوگاندا متصل است.”

در بیانیه فیس بوک آمده است: “آنها از حساب های جعلی و تکراری برای مدیریت صفحات ، اظهارنظر درباره محتوای دیگران ، ارائه به کاربران ، اشتراک گذاری مجدد پست ها در گروه ها برای محبوبیت بیشتر از گذشته استفاده کردند.”

سخنگوی دولت اوگاندا ، Ofuno Opondo گفت که فیس بوک در سطح بالایی عمل کرده است.

“ما از کسی که از این قبض ها شکایت داشته باشد مطلع نیستیم. صاحبان این حساب ها تأیید شده اند “، وی در مصاحبه ای با بی بی سی که به صورت زنده از فیس بوک پخش شد ، گفت.

“این یک طرفه انجام شد. بنابراین من فکر می کنم شما می توانید از فیس بوک بخواهید که جزئیات بیشتری در مورد شکایات به شما ارائه دهد ، زیرا ما با آنها آشنا نیستیم. “

وزیر اطلاعات ، جودیت ناباکوبا به رویترز گفت که قبل از اظهار نظر به زمان بیشتری برای بررسی وضعیت نیاز دارد.

ده ها معترض مخالف در طی کارزاری که با سرکوب تجمعات شراب مشخص شد ، کشته شدند ، که به گفته مقامات ، با محدودیت های مجلس برای جلوگیری از گسترش کووید -19.

نامزد مخالف پاتریک اوبوی آموریات روز یکشنبه در مقابل کامپالا دستگیر شد. ایوب کیگونگو ، دستیار وی به رویترز گفت ، روز دوشنبه ، وی به اتهام نقض رانندگی متهم شد ، با وثیقه آزاد شد و دوباره هنگام بازگشت به پایتخت توسط پلیس بازداشت شد.

کیگونگو گفت: “به او گفته نشده است.”

آموریات برای عضویت در مجمع تغییر دموکراتیک (FDC) نامزد شده است ، که حزب اصلی مخالف در انتخابات ریاست جمهوری قبلی تحت رهبری کیتسا بیزیگی رهبر سابق بود.

آموریات بارها و بارها در حین تحریک ، بیشتر به جرم تخلف ، بازداشت شد ویروس کرونا محدودیت ها

به دلیل بیماری همه گیر ، تبلیغات در کامپالا و 10 منطقه دیگر ممنوع شده است ، اگرچه نامزدهای مخالف می گویند این امر به دلیل محبوبیت بیشتر آنها در آن مناطق است.

اوپوندو با کلمات از مراحل جلوگیری از تجمع مخالفان دفاع کرد کووید -19 این واقعی بود و اگر تصور می کردند که این بی انصافی است رقبا هنگام ورود به آن باید قوانین را به چالش بکشند.

وی گفت: “(انتخابات) صلح آمیز خواهد بود ، منصفانه خواهد بود ، آزاد خواهد بود ، قابل اعتماد خواهند بود و پس از آن اوگاندا نیز صلح خواهد داشت.”

“هر کسی که با نتیجه انتخابات مخالف باشد ، دادگاه ها در دسترس هستند تا چالش شما را در آنجا برسانند.”

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *