قلاب کبابی سیب در ظرف

[ad_1]

سان رامون ، کالیفرنیا (AP): مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک ، کنترل آهن این شرکت بر فروشگاه برنامه موبایل را بهترین راه برای سرویس دهی و محافظت از کاربران آیفون توصیف کرد ، اما روز جمعه (21 مه) با س questionsالات سختی درمورد مسائل مسابقه روبرو شد. برای ادعاهایی مبنی بر کنترل انحصار غیرقانونی.

حضور نادر در سالن دادگاه یکی از مشهورترین مدیران جهان در مرحله نهایی دادرسی سه هفته ای رخ داد که حول محور دادخواست ضد انحصارطلبی است که توسط Epic Games ، تهیه کننده بازی ویدیویی محبوب Fortnite تنظیم شده است.

Epic در تلاش است تا به اصطلاح “باغ حصاری” را برای برنامه های آیفون و آیپد ، که ضمن جلوگیری از رقابت ، از کاربران و توسعه دهندگان استقبال می کند ، حذف کند. App Store یک سال پس از معرفی آیفون در سال 2007 توسط بنیانگذار اپل ایجاد شده است و فروشگاه App به منبع اصلی درآمد اپل تبدیل شده است و به این شرکت کمک می کند تا در سال مالی گذشته 57 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

این تست بر ادعای اپیک متمرکز است که اپل فروشگاه خود را به خودرویی با قیمت گذاری تبدیل کرده است که نه تنها 15٪ تا 30٪ کارمزد معاملات درون برنامه ای را جمع می کند ، بلکه از ارائه سایر گزینه های پرداخت به برنامه ها جلوگیری می کند. این ممنوعیت به نمایش پیوندی باز می شود که یک صفحه وب را باز کند و هیچ کمیسیونی برای پرداخت هزینه اشتراک ، موارد درون بازی و موارد مشابه ارائه ندهد.

کوک در طی یک بازجویی دوستانه از وکیل این شرکت ، اظهارات صیقلی کرد که گاهی اوقات به نظر می رسید تبلیغ برای آیفون و سایر محصولات اپل است.

اما مدیرعامل معمولاً بی تردید هنگام گریل زدن توسط وکیل اپیک ، گری بورنشتاین ، هر از گاهی نگران به نظر می رسید. نگرانی او به ویژه هنگامی آشکار شد که در فروشگاهی تحت فشار قرار گرفت که جابز در ابتدا فکر می کرد آنقدر خوش شانس است که تعادل برقرار کند. به نظر می رسید وقتی بورنشتاین وی را با معامله ای در چین روبرو كرد كه می تواند حریم خصوصی مصرف كننده را تهدید كند ، دوباره دچار تلو تلو خوردن شد ، حتی اگر این شركت می گوید محافظت از اطلاعات شخصی مشتریان خود از اولویت های اصلی است.

با این حال ، کوک هرگز نزدیک به چهار ساعت دریغ نکرد تا شهادت دهد که کنترل اپل در فروشگاه برنامه به مشتری وفاداری که یک آیفون می خرد ، کار را آسان می کند ، زیرا می داند که “چیزی درست کار می کند”.

کوک که در سالن دادگاه در اوکلند ، کالیفرنیا دارای محافظ صورت بود اما به دلیل همه گیر شدن دسترسی محدودی دارد ، گفت: “آنها با خرید آیفون یک کل اکوسیستم را خریداری می کنند.”

کاملاً مشخص نبود که قاضی فدرال که در این مورد تصمیم می گرفت ، خرید هر آنچه کوک در پیشخوان می گفت ، بود.

پس از پایان سingال از وکلا ، قاضی دادگاه ایالات متحده ایوان گونزالس راجرز پرسید که چرا اپل نمی تواند به فروشگاه های رقیب اجازه دهد گزینه معامله درون برنامه ای را در آیفون ، آیپد و آی پاد ارائه دهند که این امر می تواند کمیسیون های کمتری را نیز از آن خود کند. این چیزی است که اپیک در تلاش است تا به سرانجام برسد ، بخشی از این دلیل است که هنوز یک فروشگاه بی سود دارد که 12 درصد کارمزد را تحمیل می کند.

به نظر می رسید که گونزالس راجرز به خصوص در مورد یک نظرسنجی که نشان می دهد 39 درصد از توسعه دهندگان برنامه های iPhone از سیستم توزیع فعلی ناراضی هستند ، نگران است. او همچنین از انصاف یک سیستم کمیسیون که سازندگان بازی های ویدیویی را ملزم به پرداخت بیشتر پورسانت ها می کند ، متعجب شد ، در حالی که خدمات دیجیتال ارائه شده در صنایع دیگر مانند بانکداری هیچ هزینه ای نمی پردازند ، حتی اگر آنها از فناوری قدرت آیفون استفاده می کنند.

گونزالس راجرز گفت: “به نظر می رسد که صنعت قمار در مقایسه با (مالکیت معنوی) که به آنها و دیگران می دهید ، مبلغ نامتناسبی تولید می کند؟ از یک نظر ، به نظر می رسد تقریباً به دیگران یارانه می دهد.”

کوک با این یارانه موافقت کرد ، اما اصرار داشت که هنوز تعادل عادلانه ای وجود دارد ، زیرا سازندگان بازی های ویدیویی می توانند مخاطبان بیشتری از مشتریانی را که هنگام بازدید از فروشگاه هنگام مرور برنامه های دیگر ، به بازی باز می شوند ، جلب کنند. او این ایده را که اکثر سازندگان برنامه از راه اندازی فعلی فروشگاه ناراضی هستند به چالش کشید.

کوک گفت: “ما سایت را برای توسعه دهندگان وارونه می کنیم.”

گونزالس راجرز همچنین به نظر نمی رسد توضیحات اپل در مورد اقدامی را که سال گذشته انجام داد ، هنگامی که کمیسیون درون برنامه خود را به 15 درصد برای درآمد 1 میلیون دلاری اول کاهش داد ، توضیح داد. اگرچه این کاهش قیمت پس از طرح شکایت ضد انحصاری اپیک در ماه آگوست رخ داد ، اما اپل گفت که تخفیف ناشی از تمایل به دادن دست کمک در دوره رکود همه گیر است.

گونزالس راجرز به کوک گفت: “حداقل چیزی که من تاکنون دیدم واقعاً نتیجه مسابقه نبود ، (اما) فشاری که شما احساس می کردید.” تنظیمات و قانونگذاران در ایالات متحده و اروپا در حالی که Epic در حال پیگیری پرونده خود است ، اقدامات فروشگاه های اپلیکیشن اپل در حال بررسی است.

انتظار می رود گونزالس راجرز روز دوشنبه س questionsالاتی را ایجاد کند که هنوز هم ذهن او را درگیر خواهد کرد زیرا قصد دارد قبل از رسیدگی به پرونده از وکلای دو طرف سوالات بپرسد. قاضی گفت که امیدوار است تصمیم خود را قبل از 13 آگوست با تصمیمی کتبی منتشر کند که می تواند ماهیت این فناوری را تغییر دهد. – AP[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *