لواس: کارخانه بازیافت کاغذ Sungai Langat را آلوده نمی کند

[ad_1]

PETALING JAYA: Lembaga Urus Air Selangor (Luas) می گوید ، کیفیت آب در استخر یک کارخانه بازیافت کاغذ در وضعیت خوبی است و پس از شکایت آلودگی در Sungai Langat آلودگی پیدا نشده است.

بیانیه ای روز یکشنبه (8 اوت) اعلام کرد که پس از دریافت شکایت آلودگی از کارخانه در اواخر آوریل ، تحقیقات و نمونه گیری دریافت شده است.

وی افزود که شاخص کیفیت آب ثبت شده در ورودی تصفیه خانه لابوهان داگانگ ، واقع در بالادست محل ، نیز در وضعیت خوبی قرار دارد و هیچ اختلالی در برداشت آب وجود ندارد.

“مطالعات وزارت محیط زیست سلانگور (DOE) همچنین نشان داد که نشت فاضلاب از محل به حوضه آب نمی افتد.

“تحقیقات بیشتر انجام شده توسط DOE در 22 ژوئن نشان داد که تخلیه فاضلاب های صنعتی از محل مطابق قوانین کیفیت محیط زیست (زباله های صنعتی) سال 2009 مطابق با قانون کیفیت محیط زیست 1974 است.”

“اماکن نیز حداقل سه بار توسط DOE مورد بازرسی قرار گرفتند تا از رعایت قوانین اطمینان حاصل شود.

“بر اساس سوابق DOE ، آخرین شاخص کیفیت آب در Sungai Langat در ماه ژوئیه نسبت به سال 2020 ، زمانی که شاخص کیفیت آب 72 بود ، به 81 افزایش یافته است ،” در تعداد بیشتری کیفیت آب بهتر را نشان می دهد).

لواس خاطرنشان کرد که نتایج تحقیقات و یافته ها با DOE و شورای شهرداری کوالا لنگات و همچنین با نماینده ای از گابونگان لستاری ، علم کوالا لنگات مورد بحث قرار گرفت.

در بیانیه آمده است: “کیفیت آب و فعالیتهای زیست محیطی در حوضه Sungai Langat ، که می تواند آلودگی ایجاد کند و بر ورودی منبع آب تأثیر بگذارد ، هر از گاهی توسط Luas ، DOE و مقامات مربوطه کنترل می شود.” .

در همین حال ، او همچنین به گزارشی از پورتال اطلاعات مالزیاکینی اشاره می کند ، که در آن چندین کشفیات و فعالیت ها در مناطق اطراف گزارش شده است که می تواند در آلودگی آب و خراب شدن Sungai Langat نقش داشته باشد.

لواس گفت که این موضوع را بررسی کرده و با کشورهای ذیربط همکاری می کند تا از حفاظت از منبع آب و محیط زیست اطمینان حاصل کند.

“لواس با هیچ طرفی که منابع آب را آلوده می کند مصالحه نخواهد کرد و مطابق با مفاد بند 79 قانون لوآس 1999 اقدامات قاطع انجام خواهد شد.

“دولت های سلانگور و لوآس از همه می خواهند که فعالیت هایی را که می توانند در آلودگی منابع آب دولتی ، به ویژه رودخانه ها نقش داشته باشند ، در نظر بگیرند.

در این بیانیه آمده است: “همه اقدامات مشکوک را برای اقدام فوری به لواس گزارش دهید.”[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *