محدود به سیاست مرزی ، برخی از مقامات بایدن به محدودیت های ترامپ پایبند هستند

[ad_1]

واشنگتن (رویترز) – جاسیبی گفت پس از اینكه باندی پدر و مادرش را كشت و 24 ساعت به او فرصت داد تا از كشور هندوراس فرار كند.

این پیرمرد 37 ساله به امید پناهندگی در ایالات متحده راهی شمال شد ، اما اوایل سال جاری با دستور بهداشت دوران ترامپ که توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ترک شد ، جلوی وی را گرفت. این دستور به مقامات آمریکایی این امکان را می دهد تا در طی بیماری همه گیر COVID-19 مهاجران را به سرعت به مرزهای جنوبی و شمالی اخراج کنند و این امر اساساً دسترسی اکثر مهاجران به پناهندگی را قطع می کند.

در مکزیک ، جایی که او جایی برای رفتن ندارد و پول کمی دارد ، بر اساس درخواست دولت آمریكا برای معافیت بشردوستانه از دستور رویترز ، او در خیابان خوابید و او را ربودند. جاسیبی گفت که آدم ربایان می خواستند از خانواده او پول اخاذی کنند.

جاسیبی – که از رویترز خواست از ترس انتقام جویی نام خود را منتشر نکند – از وکیل مهاجر آریانا ساویر در سازمان دیده بان حقوق بشر هر روز خواستار بررسی درخواست آزادی وی شد. اما هنگامی که ساویر ماه گذشته با خبر خوش مبنی بر پذیرش وی در ایالات متحده خواستگاری كرد ، دیگر نمی توان با او تماس گرفت – جاسیبی دوباره ربوده شد.

بایدن ، که از 20 ژانویه کار خود را آغاز کرد ، تحت فشارهای فزاینده وکلای مهاجران ، کارشناسان بهداشت و دموکرات ها برای پایان دادن به سیاستی موسوم به عنوان 42 است ، زیرا شواهد بیشتری نشان می دهد که مهاجران در مکزیک در معرض خطر اخراج شده اند.

دولت بایدن علناً تأکید کرده است که این دستور برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا ضروری است ، اگرچه مدارک علمی برای تأیید این توجیه ارائه نداده است و بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی با آن مخالف هستند.

از نظر داخلی ، با این حال ، طبق گفته پنج منبع آگاه از بحث ، برخی از مقامات محدودیت ها را نه به عنوان یک اقدام بهداشتی بلکه به عنوان یک ابزار کنترل مرزی مناسب سیاسی در زمانی که دولت با بیشترین گذرگاه های مرزی در 20 سال گذشته روبرو است ، توصیف کردند.

دو منبع گفتند ، حتی برخی از مقامات لیبرال تر بایدن می ترسند که هرگونه جهش بیشتر در مهاجرت پس از لغو این دستور ، می تواند حمایت عمومی از برنامه دوستانه مهاجرت بایدن را خدشه دار کند.

در حالی که طرفداران مهاجرت نسبت به دلایل دولت برای حفظ عنوان 42 ابراز تردید کرده اند ، این دیدگاه داخلی قبلاً گزارش نشده است.

سخنگوی کاخ سفید گفت: عنوان 42 یک دستورالعمل بهداشت عمومی است ، نه ابزاری برای اجرای مهاجرت ، و هنوز هم به دلایل بهداشتی مورد نیاز است ، زیرا فقط حدود 40 درصد از جمعیت ایالات متحده واکسن کامل دارند. کاخ سفید از اظهار نظر در مورد گزارش های ادارات داخلی در دولت خودداری کرد.

بایدن بسیاری از موقعیت های اصلی مشاوره مهاجرت را با طرفداران ارشد مهاجران پر کرده است ، از جمله برخی از مخالفان محدودیت های مرزی عنوان 42.

به عنوان مثال ، آندره فلورس ، معاون سابق سیاست مهاجرت در اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) ، اکنون مدیر امنیت مرزی در شورای امنیت ملی بایدن است. فلورس سال گذشته هنگام کار در ACLU از عنوان 42 انتقاد کرد و گفت رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ “برای رسیدن به هدف دیرینه خود یعنی پایان دادن به پناهندگی در مرز” مورد سوern استفاده جهنمی بهداشت عمومی قرار گرفت. “

فلورس به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد. کاخ سفید از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

به گفته یک مقام آمریکایی آشنا با این موضوع ، وکلای سابق اکنون در دولت “کاملا در بحران هویت قرار دارند” ، که بیانگر مشکل عاطفی در پیگیری سیاست هایی است که فقط ماه ها قبل با آن مبارزه می کردند.

این مقام آمریکایی همچنین گفت که مقامات وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه از کاخ سفید خواسته اند که به سیاست اخراج پایان دهد ، با این استدلال که خانواده ها کودکان را فقط به آن طرف مرز می فرستند ، زیرا کودکان بدون همراه حق ورود دارند.

همانند بقیه ، کارمند خواست نامش فاش نشود تا در مورد بحث داخلی صحبت کند.

از زمان روی کار آمدن بایدن ، مقامات مرزی ایالات متحده بیش از 300،000 اخراج را تحت عنوان 42 ثبت کرده اند. بیشتر مهاجران اخراج شده مکزیکی هستند و آمریکایی های مرکزی پس از تلاش برای عبور غیرقانونی از مرز عبور می کنند. تقاطع های تکراری معمول هستند.

اعتبار “صنعتی”

دستور بهداشت عنوان 42 که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) در مارس 2020 صادر شده است ، امکان اخراج سریع را فراهم می کند و به طور موثر توانایی بیشتر بزرگسالان مجرد و بسیاری از خانواده ها برای پناهندگی در ایالات متحده را قطع می کند.

بسیاری از کارشناسان پزشکی مخالف این سیاست هستند. ده ها رئیس دانشکده پزشکی ، بیمارستان و سایر م institutionsسسات در نامه ای تا ماه مه سال 2020 به مقامات بهداشتی آمریکا نوشتند که با شواهد علمی پشتیبانی نمی شود.

شش متخصص بهداشت که این نامه را امضا کردند به رویترز گفتند که استدلال در مورد محدودیت ها اکنون که بسیاری از آمریکایی ها واکسینه شده اند و موارد COVID-19 در ایالات متحده در حال سقوط است ، حتی بیشتر شد.

جوزف آمون ، مدیر بهداشت جهانی در دانشگاه درکسل گفت: “من فکر می کنم هر روز وقتی عنوان 42 در کتاب ها می ماند ، اعتبار CDC به خطر می افتد.”

CDC به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. یک مقام DHS ، که خواست نامش فاش نشود ، گفت که این بخش با CDC در حال کار است تا تعیین کند که سیاست و سایر محدودیت های مرزی مرتبط با همه گیری می تواند با خیال راحت برداشته شود. این مقام مسئول تأکید کرد ، آژانس بهداشتی تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

مقامات آمریکایی گفتند که محدودیت های تحت عنوان 42 برای محافظت از مقامات دولتی تا حدی لازم است. DHS گفت ، تاکنون بیش از سه چهارم کارگران خط مقدم DHS واکسینه شده اند و همه واکسینه شده اند.

دلیل دیگری که ذکر شده محافظت از خود در برابر مهاجران آلوده و شیوع دهنده بیماری است. اگرچه داده های کلی در مورد میزان ویروس کرونا برای مهاجران گرفتار در مرز ایالات متحده و مکزیک وجود ندارد ، اما کمتر از 0.5٪ از پناهجویانی که از طریق برنامه جداگانه ای به طور قانونی وارد ایالات متحده می شوند ، مثبت بوده است.

در بحبوحه یک بحث داخلی درباره چگونگی و زمان پایان دادن به عنوان 42 و فشار فزاینده خارجی ، دولت بایدن به تدریج تعدادی از استثناهای سیاست را معرفی کرده است که به مهاجران بیشتری اجازه ورود به کشور را می دهد.

در هفته های اخیر ، ایالات متحده پذیرش پناهجویانی را آغاز کرده است که مدافعان مهاجرت آنها را به ویژه در مکزیک آسیب پذیر می دانند.

ساویر ، وکیل دیده بان حقوق بشر ، گفت: “تعداد افرادی که باید این روند را طی کنند بسیار زیاد است.”

در اول ژوئن ، ساویر از طرف جاسیبی ، یک زن هندوراسی تماس گرفت که از حکم معافیت بشردوستانه دریافت کرد. به گفته وی ، وی هنگام خرید در بازار ربوده شد ، اما پس از اینکه ربایندگان وی را در خانه تنها گذاشتند ، چند روز بعد موفق به فرار شد.

ساویر به او گفت اجازه ورود به ایالات متحده را دارد ، اما روز بعد باید به بندر ورودی دل ریو ، تگزاس ، 90 مایلی دورتر برسد.

جاسیبی ساعت 23 شب سوار اتوبوس شد بدون داشتن شناسنامه یا اجازه قانونی برای سفر به مکزیک ، در صورت متوقف شدن وی توسط پلیس مکزیک بازداشت شد. جاسیبی ساعت 3 بعد از ظهر به سیوداد آکونا ، آن سوی مرز از دل ریو رسید.

چند ساعت بعد و یک آزمایش منفی برای COVID-19 بعداً او در ایالات متحده بود.

(گزارش کریستینا کوک در سانفرانسیسکو و تد هسون در واشنگتن دی سی ، گزارش اضافی میمی دویر در لس آنجلس ، ویرایش راس کولوین و روزالبا اوبراین)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *