مسابقه انتخابات در پرو یک هفته قبل از رای گیری قطبی تنگ شد

[ad_1]

لیما (رویترز) – پدرو کاستیلو ، سوسیالیست پرو و ​​کیکو فوجیموری ، رقیب راست گرا ، فقط یک هفته قبل از انتخابات دو قطبی ریاست جمهوری در کشور آند ، که عسل تولید می کند ، روی گردن انتخابات هستند.

نظرسنجی روز یکشنبه ایپسوس پرو نشان داد که این دو نامزد در 2 درصد از یکدیگر قرار دارند و اختلاف بین آنها در مقایسه با نظرسنجی قبلی توسط یک جامعه شناس در حال کاهش است ، که نشان می دهد رقابت نزدیک در این کشور وجود دارد.

این نظرسنجی نشان داد که کاستیلو ، معلمی که متعهد شده است قانون اساسی پرو را بازنگری کند و سهم بیشتری از سود معدنچیان را به خود اختصاص دهد ، با 2 امتیاز افزایش به 42٪ آرا رسیده است. در همین حال ، فوجیموری با کسب 3 امتیاز ، 40 درصد آرا را به دست آورد.

این انتخابات ، در میان یکی از بدترین شیوع ویروس کرونا و رکود اقتصادی شدید ، می تواند این کشور را که پناهگاهی نسبی برای سرمایه گذاران آمریکای لاتین است ، به شدت به سمت چپ بیاورد یا خانواده بحث برانگیز فوجیموری را به قدرت برساند.

رئیس جمهور پیشین آلبرتو فوجیموری ، پدر کیکو فوجیموری ، در حال حاضر به جرم فساد مالی و نقض حقوق بشر به حبس طولانی مدت خود مشغول است. کیکو خودش با تحقیقات مداوم در مورد ادعای فساد روبرو است ، که وی آن را انکار می کند.

این نظرسنجی در 28 مه انجام شد و شامل 1526 نفر با حاشیه خطای 2.51٪ بود. آرای نامشخص 18 درصد پاسخ دهندگان را تشکیل می دهد ، در حالی که نظرسنجی قبلی 23 درصد بود.

آلفردو تورس ، مدیرعامل ایپسوس گفت: “می توان گفت که هر دو مدعی رابطه آماری دارند. با این حال ، با در نظر گرفتن سایر مطالعات ، مناسب تر است که بگوییم آنها همگرا هستند.”

نظرسنجی دیگری که روز یکشنبه توسط موسسه مطالعات پرو (IEP) منتشر شد ، نشان داد که اهداف رأی گیری کاستیلو نسبت به 44.8٪ قبلی به 40.3٪ کاهش یافته است ، در حالی که حمایت از فوجیموری به 38.3٪ از 34.4٪ رسیده است.

همزمان با درگیری این مسابقه ، هزاران هوادار فوجیموری شنبه شب از طریق لیما راهپیمایی کردند تا آنچه “کمونیسم” کاستیلو خوانده بودند را رد کنند تا این که هفته گذشته شاهد تجمع معترضین به فوجیموری و فساد بود.

بازارهای پرو روز جمعه پس از یک نظرسنجی نشان داد که رقابت سخت تر شده است. کاستیلو ، که در رأی گیری دور اول یک برنده شوکه کننده بود ، اعصاب را از طریق بازارها و معدنچیان نگران مداخله بالقوه بیشتر دولت فرستاد.

(گزارش مارکو آکوینو ؛ ویرایش آدام جوردان و چیزو نومیاما)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *