“من چیزی برای پنهان کردن ندارم” – امید به رئیس جمهور برزیل ظاهر می شود

[ad_1]

سائو پائولو / برزیل (رویترز) – ادواردو لایت ، فرماندار برزیل و نامزد احتمالی ریاست جمهوری ، منتقد برجسته رئیس جمهور جائر بولسونارو ، در یک مصاحبه تلویزیونی به عنوان یک مرد همجنسگرا ظاهر شد.

لایته ، فرماندار ایالت ریو گرانده دو سول در جنوب ، اولین نامزد صریحاً همجنسگرایان برای ریاست جمهوری در برزیل خواهد بود. سخنان ضد همجنسگرا بخش عمده ای از اظهارات بولسونارو است که وی یک بار گفت اگر یک پسر همجنسگرا داشته باشد ، ترجیح می دهد کودک در یک تصادف بمیرد.

لایت پنج شنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی با پدرو بیال ، روزنامه نگار برزیلی گفت: “من هرگز در مورد موضوعی مربوط به زندگی شخصی خود صحبت نکرده ام.

“اما در این لحظه از صداقت کم در برزیل ، من چیزی برای پنهان کردن ندارم ، من همجنسگرا هستم. من یک فرماندار همجنسگرا هستم ، نه یک فرماندار همجنسگرا ، زیرا رئیس جمهور سابق اوباما در ایالات متحده یک رئیس جمهور سیاه پوست بود ، نه یک رئیس جمهور سیاه پوست. و من به این افتخار می کنم. “

لایت ، عضو حزب سوسیال دموکرات PSDB ، در دور دوم انتخابات 2018 در برزیل از بولسونارو حمایت کرد ، اما منتقد دولت رئیس بیماری همه گیر COVID شد.

لایت 36 ساله برای انتخاب کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات 2022 در دور دوم انتخابات PSDB شرکت خواهد کرد.دیگر نامزدهای انتخابات مقدماتی ، فرماندار سائوپائولو ، جوآو دوریا ، سناتور تاسو جریزیاتی و سناتور سابق آرتور ویرجیلو هستند.

روز جمعه ، بولسونارو گفت طرفداران Leite در تلاشند تا از آزادی وی به عنوان “کارت ویزیت” برای مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری استفاده کنند.

وی افزود: “من از زندگی شخصی او مشکلی ندارم ، اما او نمی تواند سبک زندگی خود را به دیگران تحمیل کند.”

(گزارش ادواردو سیموئز و ریکاردو بریتو ؛ فیلمنامه تاتیانا باوتزر ؛ ویرایش: نیک مک فی و آلیستر بل)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *