نخست وزیر سوئد “آغاز پایان” را می بیند و محدودیت های COVID را در هفته آینده کاهش می دهد

[ad_1]

استکهلم (رویترز) – دولت سوئد از روز 5 ژوئن برخی از محدودیت های خود را در مورد COVID-19 کاهش می دهد ، زیرا در هفته های اخیر موارد جدید به شدت کاهش یافته است ، دولت روز پنجشنبه اعلام کرد که از نقشه راهی برای بازدید عموم رونمایی کرده است.

سوئد در مبارزه با بیماری همه گیر برجسته است و به جای اعتماد اصلی به اقدامات داوطلبانه ، در برابر محاصره کامل شرط می بندد. وی تحت تأثیر موج سوم شدید ویروس قرار گرفت ، اما موارد جدید و تعداد مراجعه کنندگان به مراقبت های ویژه به سرعت در حال کاهش است.

نخست وزیر لوفون در یک کنفرانس خبری گفت: “ما شروع به دیدن آغاز پایان هستیم.”

امداد رسانی که قبلاً اعلام شده بود شامل ساعات کار طولانی تری برای رستوران ها و کافه ها و همچنین افزایش تعداد تماشاگران در مسابقات ورزشی و بازدید کنندگان از موزه ها و پارک های تفریحی است.

یوهان کارلسون ، رئیس آژانس بهداشتی سوئد گفت: “اکنون تقریباً در کل سوئد شاهد کاهش شدید شیوع عفونت هستیم.” وی گفت: “اینها كاهش 30-40 درصدی در هفته گذشته است. این بسیار نزدیك به آنچه ما در خوش بینانه ترین سناریوی خود ارائه كرده ایم ، است.”

قوانین و توصیه های باقی مانده در پنج مرحله کاهش می یابد تا همه آنها تا ماه سپتامبر حذف شود. رهنمودهای داوطلبانه شامل درخواست از شهروندان برای کار در خانه ، ماسک زدن در شرایط خاص و حفظ کمترین تعاملات اجتماعی ممکن است.

قوانین صحافی شامل محدودیت در ساعات کار رستوران ، محدود کردن تعداد افراد در مغازه ها و مراکز خرید و تعطیلی موزه ها ، استخرهای عمومی و پارک های تفریحی است.

طبق آمار آژانس بهداشت ، سوئد روز پنجشنبه 1،366 مورد جدید COVID-19 را ثبت کرد ، که کمترین تعداد موارد جدید روزانه در بیش از هفت ماه است ، اگرچه آژانس گفته است که داده ها به دلیل خطای فنی قابل تجدید نظر است.

این کشور 4.9 میلیون واکسن ساخته است که 44.3٪ از جمعیت بزرگسال یک دوز دریافت می کنند. حدود 15.7٪ به طور کامل واکسینه شده اند.

پانزده مورد مرگ و میر گزارش شده است که از مجموع 10 میلیون نفر جمعیت در مجموع 14451 نفر بوده است. مرگ گزارش شده طی چند روز و گاهی هفته ها اتفاق افتاده است.

در ماه های اخیر ، سوئد بیشترین سرانه را داشته است ، اما تعداد مرگ های ناشی از همه گیری در این سال در پایین ترین مقیاس در اروپا است.

تعداد کل کشته شدگان در طی شیوع همه گیر بیشتر از سایر کشورهای اسکاندیناوی است ، اما کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است که ترجیح می دهند محاصره را انجام دهند.

(گزارش یوهان آهلندر ، ویرایش شده توسط هلنا سودرپالم ، تیموتی میراث و توبی چوپرا)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *