نفتکش ایرانی مصادره شده از اندونزی پس از 4 ماه آزاد شد

[ad_1]

جاکارتا (رویترز) – روز شنبه یک مقام اندونزیایی و رسانه های دولتی ایران گزارش دادند که یک تانکر با پرچم ایران که در ماه ژانویه توسط اندونزی به علت ادعای انتقال غیرقانونی نفت بازداشت شد ، آزاد شد.

ویسنو پراماندیتا ، سخنگوی گارد ساحلی اندونزی ، گفت که نفتکش ایرانی MT Horse روز جمعه پس از رای دادگاه در اوایل هفته جاری آزاد شد.

به گفته سخنگوی دادگاه ، این کشتی می تواند اندونزی را ترک کند در حالی که کاپیتان بدون جریمه به مدت دو سال مشروط می شود.

اپراتور دولتی ایران گفت این کشتی قبل از بازگشت به خانه ماموریت خود را از سر گرفته است.

جاکارتا گفت که این شرکت MT Horse را به ظن انتقال غیرقانونی نفت در آبهای اندونزی توقیف کرده است ، در حالی که وزارت امور خارجه ایران گفت که این توقیف به دلیل “یک مشکل فنی بوده است و این در صنعت حمل و نقل اتفاق می افتد”.

اپراتور ایالت صدا و سیما گفت: “MT Horse ، متعلق به شرکت ملی نفت کش ایران ، که از 24 ژانویه در آبهای اندونزی بازداشت شده است ، روز جمعه آزاد شد.” “این کشتی قبل از بازگشت به آبهای کشور مأموریت خود را از سر گرفت.” . “

شانا ، وزارت نفت ایران به نقل از این شرکت نفتکش گفت: خدمه MT با فداکاری و عزم راسخ برای انجام مأموریت خود ، از منافع ملی ایران در حفظ صادرات محصولات نفتی و نفتی خود دفاع کرده اند.

تهران تحت تحریم های شدید آمریكا كه بیشتر در صادرات نفت است ، متهم شده است كه با از كار انداختن سیستم های ردیابی نفتكش ، مقصد فروش نفت را پوشانده است.

سال گذشته ، از MT Horse برای تحویل 2.1 میلیون بشکه میعانات گازی به ونزوئلا تحت تحریم آمریکا استفاده کرد.

(گزارش از سردبیران دبی ؛ گزارشات اضافی نیلوفر ریزکی در جاکارتا ؛ ویرایش ویلیام مالارد)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *