نوید پادتن های جدید از لاماس ، Alpacas می تواند به مبارزه با Covid-19 کمک کند

[ad_1]

دانشمندان قطعات جدیدی از آنتی بادی های لاما و آلپاکا را شناسایی کرده و توسعه داده اند که می تواند علیه ویروس SARS CoV-2 ، که باعث COVID-19 می شود ، استفاده شود. این “نانو بدن” ها که توسط یک تیم بین المللی به رهبری دانشگاه بن در آلمان شناسایی شده اند ، کوچکتر از آنتی بادی های کلاسیک هستند.

آنها می توانند بهتر در بافت نفوذ کرده و در مقادیر بیشتری تولید شوند. این تیم همچنین نانوذرات را به مولکول های بالقوه م thatثر ترکیب می کند که همزمان به قسمت های مختلف ویروس حمله می کنند.

رویکرد توصیف شده در مجله Science می تواند از اجتناب عامل بیماری از طریق جهش ها جلوگیری کند. آنتی بادی ها سلاح مهمی در محافظت از سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت ها هستند.

آنها به ساختارهای سطحی باکتری ها یا ویروس ها متصل می شوند و از تکثیر آنها جلوگیری می کنند. بنابراین ، یک استراتژی در مبارزه با بیماری تولید پادتن های موثر در مقادیر زیاد و تزریق آنها به بیماران است.

با این وجود ، سیستم ایمنی بدن تعداد بی شماری از آنتی بادی های مختلف را تولید می کند و همه آنها ساختارهای مختلف هدف را تشخیص می دهند. برای مثال ، تعداد کمی از افراد قادر به شکست SARS coronavirus-2 هستند.

فلوریان اشمید از م Instituteسسه مصونیت ذاتی دانشگاه بن توضیح داد: “ما ابتدا یک پروتئین سطح ویروس کرونا به آلپاکا و لاما تزریق کردیم.” اشمیت گفت: “سپس سیستم ایمنی بدن آنها بیشتر آنتی بادی علیه ویروس تولید می کند. علاوه بر آنتی بادی های پیچیده طبیعی ، لاماها و آلپاکاها نیز نسخه ساده تری از آنتی بادی را تولید می کنند که می تواند به عنوان پایه ای برای نانو بدن باشد.”

چند هفته بعد ، محققان از خون حیوانات نمونه خون گرفتند و اطلاعات ژنتیکی آنتی بادی های تولید شده را از آن استخراج کردند. این “کتابخانه” هنوز حاوی میلیون ها نقشه ساخت مختلف بود.

آنها با استفاده از یک فرایند پیچیده ، آنهایی را استخراج کردند که ساختار سطحی مهم ویروس کرونا ، پروتئین خار را تشخیص می دهند. پاول آلبرت کوئنیگ از دانشگاه بن و نویسنده اصلی این تحقیق گفت: “در کل ، ما ده ها نانو بدن بدست آوردیم که سپس آنها را بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم.”

در واقع نشان داده شده است که چهار مولکول در فرهنگ سلولی در برابر پاتوژن موثر است. کونیگ افزود: “با استفاده از ساختارهای اشعه ایکس و تجزیه و تحلیل میکروسکوپ الکترونی ، ما همچنین توانستیم نحوه تعامل آنها با پروتئین سنبله ویروس را نشان دهیم.”

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *