همزمان با آتش گرفتن یونان صدها نفر از طریق دریا از جزیره خارج شدند

[ad_1]

آتن (رویترز) – همزمان با آمادگی یونان برای چهارمین روز آتش سوزی جنگل ها در روز جمعه ، صدها نفر با قایق از جزیره ای در نزدیکی آتن تخلیه شدند و سرویس های اضطراری وزش باد شدید و افزایش دما را پیش بینی کردند.

کشتی های گارد ساحلی ، با کمک قایق های توریستی ، 631 نفر را از سه ساحل جزیره اویا ، جایی که شعله های آتش در منطقه وسیعی از جنگل های کاج از روز سه شنبه سوزانده و به دریا رسیده است ، بردند.

یک مقام گارد ساحلی گفت که همه آنها به مکان امن منتقل شده اند و گشت های دریایی در شرایط اضطراری ادامه دارد.

آسمان آتن بار دیگر با دود غلیظ آتش سوزی جنگل ها در حومه شمالی شهر کدر شد ، که روز پنجشنبه پس از مرگ در اوایل هفته زنده شد.

پس از آتش سوزی در اطراف بزرگراه اصلی آتن به شمال یونان ، تعدادی از حومه شهر تخلیه شد و صدها آتش نشان با هواپیماهای بمباران کننده آب سعی کردند از رسیدن شعله های آتش به شهر نزدیک ماراتون جلوگیری کنند.

دمای هوا در طول هفته بیش از 40 درجه سانتیگراد (107 درجه فارنهایت) بود و روز جمعه هیچ عقب نشینی انتظار نمی رود ، و انتظار می رود باد شدید باعث شعله ور شدن بیشتر شود.

به گفته مقامات بهداشتی ، تاکنون حداقل 9 نفر با درجات مختلف آسیب به بیمارستان منتقل شده اند ، از جمله دو آتش نشان داوطلب که به دلیل سوختگی در بخش های مراقبت ویژه در آتن تحت درمان قرار گرفته اند.

نخست وزیر یونان با ترکیه ، که بیش از یک هفته است با آتش سوزی جنگل های بزرگ مبارزه می کند ، گفت که یونان باید آمادگی خود را برای شرایط آب و هوایی سخت ناشی از تغییرات آب و هوایی افزایش دهد.

(گزارش آنجلیک سلطانو)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *