همسر پادشاه مواد مخدر ال چاپو به اتهامات آمریكایی اعتراف كرد

[ad_1]

واشنگتن (رویترز) – انتظار می رود همسر ارباب مواد مخدر مکزیک خواکین “ال چاپو” گوزمن ، اما کرونل آیسپورو ، روز پنجشنبه در دادگاه فدرال واشنگتن ، که به کمک به شوهرش برای اداره یک کارتل قاچاقچی متهم شده است ، گناه خود را اعلام کند. سوابق دادگاه نشان می دهد.

کرونل ، که به گفته دادستان ها ، در سال 2015 نقش مهمی در فرار گوزمان از زندان مکزیک داشته است ، انتظار می رود در یک جلسه دادرسی مجازی در ساعت 10 صبح (قبل از ظهر به وقت گرینویچ) در برابر قاضی دادگاه ایالات متحده رودولف کنتراس ظاهر شود.

رویترز نتوانست بلافاصله تعیین کند که به چه اتهامی خود را مقصر می داند و هیچ اطلاعات دیگری در پرونده دادگاه وجود ندارد. در صورت محکومیت به اتهاماتی که برای او در نظر گرفته شده است ، وی می تواند به حبس ابد و تا 10 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شود.

وکلای کرونل را نمی توان سریع پیدا کرد.

ملکه سابق زیبایی 31 ساله در ماه فوریه به اتهام انتقال پیام برای کمک به گوزمان در انجام قاچاق مواد مخدر از سال 2012 تا اوایل 2014 بازداشت شد و در حالی که پس از دستگیری در فوریه 2014 از زندان مکزیک بازدید می کرد ، به ارسال پیام ادامه می داد.

اسناد دادگاه FBI می گوید کرونل ، متولد کالیفرنیا و دارای تابعیت آمریکایی و مکزیکی است و اعضای خانواده وی به شدت در قاچاق کارتل نقش داشتند.

دادستان ها همچنین گفتند که وی نقشه فرار معروف گوزمن را در ژوئیه 2015 از زندان Altiplano در مکزیک از طریق تونلی به طول 1.6 مایل (1.6 کیلومتر) حفر شده از سلول او ترتیب داد و پس از دستگیری توسط مقامات مکزیکی در ژانویه 2016 ، شروع به برنامه ریزی برای فرار دیگر کرد.

FBI گفت كه یك شاهد به مأموران گفت كه وی پیامی را از گوزمان به پسرانش منتقل كرده و می گوید كه در نزدیكی زندان Altiplano زمین بخرند. به گفته آنها ، آنها همچنین از این شاهد خواسته اند که یک انبار در نزدیکی ، اسلحه گرم و یک کامیون زرهی خریداری کند.

وی موفق شد از طریق تونل زیرزمینی از طریق ورودی سوراخ شده در دوش سلول خود فرار کند.

کورونل به توطئه برای توزیع 5 کیلوگرم یا بیشتر کوکائین ، 1 یا بیشتر کیلوگرم هروئین ، 500 گرم یا بیشتر مت آمفتامین و 1000 یا بیشتر کیلوگرم ماری جوانا و همچنین کمک به او متهم شده است.

گوزمن ، 64 ساله ، در فوریه 2019 در دادخواست پررنگ در بروکلین به دلیل راه اندازی یک شرکت دارویی چند میلیارد دلاری برای کارتل سینالوا محکوم شد.

وی به حبس ابد به اضافه 30 سال محکوم شد و در زندان فدرال سوپرماکس در فلورانس ، کلرادو زندانی شد.

کرونل هنگامی که گوزمن ملکه زیبایی بود ، ملاقات کرد و در سال 2007 در سن 18 سالگی با او ازدواج کرد. این زوج صاحب یک دختر دوقلو شدند.

او به طور مرتب در دادگاه همسرش در نیویورک شرکت می کرد.

(گزارش مارک هوسنبال و سارا N. لینچ ؛ ویرایش اسکات مالون و دیوید گرگوریو)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *