وزیر امور خارجه ایالات متحده از ارتش در میانمار می خواهد مشاوران را برای شرمندگی آزاد کند صدای آمریکا

[ad_1]

تونی بلینکلن وزیر امور خارجه ایالات متحده از نیروهای نظامی میانمار خواست تا در زمان کودتا ، آنگ سان سوچی ، مشاور امور خارجه را آزاد کنند.

وزیر امور خارجه بلینکلن در بیانیه سی و یکم گفت: “ما به طور جدی نگران این خبر هستیم که ارتش میانمار مشاورانی از جمله مشاور آنگ سان سوچی ، رهبران دولت مدنی و رهبران جامعه مدنی را بازداشت کرده است.”

وی تأکید کرد که “رهبری نظامی میانمار بر آزادی کلیه کارمندان دولت و رهبران جامعه مدنی پافشاری می کند و به خواست مردم که در انتخابات دموکراتیک 8 نوامبر سال گذشته ابراز شده احترام می گذارد.”

وی افزود: ایالات متحده از آرمانهای مردم میانمار برای دموکراسی ، آزادی ، صلح و توسعه حمایت می کند.

پیش از این ارتش میانمار اعلام کرده بود که در واکنش به تقلب در انتخابات کودتا کرده و اقدامات بازداشت را به اجرا درآورده و گفته است که سال آینده وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد.

ارتش مشاوران ایالتی سوچی را اسکان داده و مقامات ارشد دولتی و اعضای اصلی حزب حاکم حزب دموکراتیک (NLD) را دستگیر کرده است.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در بیانیه ای گفت: “ایالات متحده با هر تلاشی برای تغییر نتایج انتخابات اخیر یا جلوگیری از انتقال میانمار به دموکراسی مخالف است.”

اروپا و ژاپن نیز نسبت به کودتای نظامی در میانمار ابراز نگرانی کرده و با انتشار بیانیه هایی خواستار آزادی غیرنظامیان از جمله شکنجه شده اند.

در همین حال ، چین اعلام کرد که وضعیت میانمار را رصد و درک می کند و اظهار امیدواری کرد که بتواند ثبات سیاسی و اجتماعی را طبق قانون اساسی و قوانین حفظ کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *