پروها برای انتخاب رئیس جمهور به تقسیم طبقه و جغرافیا می روند

[ad_1]

لیما / تاكابامبا ، پرو (رویترز) – پروها روز یكشنبه در انتخاباتی رئیس جمهور را انتخاب می كنند كه بین آنها طبق تلقی و جغرافیای كلی تقسیم شود ، در حالی كه شهروندان شهری و با درآمد بالاتر ترجیح می دهند كیكو فوجیموری راست را انتخاب كنند ، در حالی كه فقیران روستایی از مبتدیان سیاسی چپ پشتیبانی می كنند. پدرو کاستیلو.

انتخابات دور دوم در ساعت 7 صبح (1200 گرینویچ) در بیشتر 11700 شعبه اخذ رأی کشور آغاز می شود و نتایج رسمی از ساعت 11:30 بعد از ظهر (4:30 صبح دوشنبه) آغاز می شود.

این رای گیری چند روز پس از بررسی دولت پس از بررسی دولت ، تقریباً سه برابر قربانیان ویروس کرونا انجام شد. در حال حاضر پرو دارای سرطان ویروس کرونا در جهان است.

نظرسنجی ها نشان می دهد که این مسابقه در گرما از نظر آماری مرده است ، اما با فوجیموری ، که قبلا به کاستیلو باخته بود ، او کمی جلو می رود.

فوجیموری ، 46 ساله ، دختر رئیس جمهور سابق زندانی آلبرتو فوجیموری ، قول داده است که ثبات اقتصادی و سیاست بازار آزاد را در دومین تولید کننده بزرگ عسل جهان حفظ کند و همچنین پدرش را که به جرم نقض حقوق بشر محکوم شده است ، بخشود.

فوجیموری خودش چندین ماه را به اتهام فساد در بازداشت به سر برد ، که وی آن را رد می کند. اگر او پیروز شود ، پرونده جنایی علیه او در حالی که او رهبری کشور را دارد ، به حالت تعلیق در خواهد آمد.

كاستیلو ، معلم 51 ساله دبستان و رهبر اتحادیه ، با قول های ملی كردن بخش معدن ، از حمایت از مناطق روستایی فقیرنشین پرو – و ترساندن سرمایه گذاران – حمایت كرد ، موقعیتی كه بعداً درصدد بدست آوردن آن بود. او قول داده است که رژیم های مالیاتی شرکت های چند ملیتی را تغییر دهد و می خواهد قانون اساسی کشور را بازنویسی کند.

وی از دهکده ای دور افتاده در حوالی شهر تاکابامبا ، در شمال آند پرو است که شنبه شب هنگام بازگشت به خانه برای رای دادن ، وی را روحیه بخشید. کاستیلو سخنان کوتاهی را بیان کرد ، اگرچه مبارزات سیاسی در آخرین روزهای قبل از انتخابات پرو ممنوع بود.

دولت شهر صحنه ای را در میدان اصلی نصب کرد که پر از طرفداران و موسیقی بود. بقیه نقاط شهر با آگهی های طرفدار کاستیا ، بدون هیچ نشانه ای از پروفوزو ، گچ بری شده اند.

“همه چیز را وعده دهید”

بسیاری از پروها پس از دو دهه که پنج رئیس جمهور سابق به دلیل فساد تحت بازجویی یا پیگرد قانونی قرار گرفته اند ، نسبت به سیاستمداران بی اعتمادی عمیق دارند.

در نوامبر گذشته ، این کشور طی چند روز سه رئیس جمهور را پشت سر گذاشت ، یک بحران سیاسی که اعتراضات شدیدی را برانگیخت و چندین کشته برجای گذاشت.

روت روخاس ، مادری پرویی و دارای دختری معلول كه گفت در فقر عمیقی به سر می برد ، گفت كه هیچ یك از نذورات نامزدها را باور ندارد.

وی به رویترز گفت: “آنها همه چیز را وعده می دهند تا زمانی كه وارد دولت شوند ، اما سپس فقرا را فراموش می كنند ، آنها فقط به خود و مردم خود می اندیشند.”

نظرسنجی ها حاکی از آن است که رای دهندگان بلاتکلیف و پرویایی های مقیم خارج از کشور می توانند تعادل نظرسنجی را بر هم بزنند.

پروهای خارج از کشور حدود یک میلیون نفر ، تقریباً 4 درصد ، از 25 میلیون لیست انتخابات را تشکیل می دهند. معمولاً تعداد کمی از آنها رأی می دهند – فقط 0.8٪ در دور اول انتخابات در ماه آوریل ، زمانی که قفل های COVID-19 امری عادی بود.

رئیس دفتر انتخابات ملی پرو ، پیرو کوروتو ، گفت که برنامه های واکسیناسیون ، که اکنون در مناطقی که مهاجران پرو غالب هستند – مانند ایالات متحده ، اسپانیا ، آرژانتین و شیلی – پیشرفت بیشتری داشته است – به احتمال زیاد افراد بیشتری داشته باشند.

وی گفت انتظار دارد پروهای خارج از كشور 1.5 درصد آرا را به خود اختصاص دهند.

اگر زمان لازم باشد تا خود را به عنوان یک برنده معرفی کنید ، نتیجه خانه به خانه می تواند منجر به عدم اطمینان و تنش روزها شود.

فوجیموری که در انتخابات 2016 فقط با 40000 رأی باخت ، گفت که درخواست نکردن از او شمارش اشتباه است.

كاستيلو گفت كه اگر اتفاق ناخوشايندي رخ دهد ، “ابتدا با مردم تماس خواهد گرفت” ، اگرچه شنبه شب به جمعيت گفت كه به نتايج انتخابات احترام مي گذارد.

(گزارش مارکو آکوینو در لیما و مارسلو روچبرون در تاکابامبا ؛ گزارش اضافی تلویزیون رویترز ؛ ویرایش ویلیام مالارد)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *