پزشکان TCM می پرسند که چرا حتی در صورت تأیید از MCO های قبلی ، مجاز به کار در حال حاضر نیستند

[ad_1]

PETALING JAYA: دست اندرکاران طب سنتی و مکمل (TCM) تعجب می کنند که چرا در خدمات پایه شامل نمی شوند ، حتی اگر در محدودیت های قبلی ترافیک اجازه کار داشته باشند.

چند تن از رهبران اتاق های بازرگانی چین به پرتال خبری مالزی اینسایت گفتند که به آنها اجازه داده شده بود در دو دستور قبلی کنترل ترافیک (MCO) کار کنند ، اما اخیراً گفته شد که بین 1 تا 14 ژوئن کار نکنند.

مالزی (FCPMDAM) رئیس انجمن پزشکی چین تینگ کا هوا گفت که وزارت بهداشت قبل از تصمیم به حذف TCM از بخش خدمات اساسی با هیچ یک از سهامداران TCM مشورت نکرده است.

تینگ روز شنبه (5 ژوئن) گفت: “وزارت بهداشت باید علل آن را توضیح دهد. پزشکان TCM ما نیز امداد و نجات و درمان محسوب می شوند.”

تینگ به جای صدور یک تصمیم کلی برای محروم کردن آنها از کار در محاصره 14 روزه فعلی ، پیشنهاد کرد که SOP ها را در کلینیک های TCM تشدید کند.

در همین حال ، رئیس انجمن پزشکان چینی و طب سوزنی مالزی (FCPAAM) ، دکتر نگ پو کوک ، گفت که زمینه TCM پس از طرح شکایت در دو MCO قبلی مجاز به فعالیت بود.

وی گفت: “در طی MCO دوم ، آنها گفتند كه TCM می تواند به جز فعالیت های طب سوزنی و ماساژ كار كند.”

وی همچنین خاطر نشان كرد كه بخش بیمه درمانی وزارت بهداشت بخشنامه ای صادر كرده است كه شركتهای TCM از اول ژوئن مجاز به فعالیت نیستند.

تینگ خاطرنشان کرد: بیمارانی هستند که به خدمات TCM طولانی مدت نیاز دارند ، مانند کسانی که از سکته مغزی ، پیچ خوردگی و برخی آسیب ها رنج می برند که به درمان مداوم طب سوزنی نیاز دارند.

وی افزود: “اگر دو هفته از درمان خود بگذرد ، مشكلات بوجود خواهد آمد. مسئله اصلی این است كه مشكلات بیمار قابل حل نیست.”[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *