پوتین اتهامات موجود در باج افزار آمریکایی را تلاشی برای دامن زدن به مشکلات قبل از اجلاس خواند

[ad_1]

مسکو (رویترز) – ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روز جمعه گفت که گمانه زنی ها در مورد دست داشتن دولت روسیه در حملات باج افزار با اهمیت در ایالات متحده پوچ است و تلاش برای اوضاع قبل از اجلاس خود در ماه جاری با جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده است.

هک در تسهیلات مجتمع گوشت برزیلی JBS در ایالات متحده ، گزارش شده در این هفته ، سومین هکر در کشور از زمان روی کار آمدن بایدن در ژانویه است.

جی بی اس به کاخ سفید گفت که او از یک سازمان جنایتکارانه ، احتمالاً در روسیه مستقر است.

کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که بایدن ، که قرار است روز 16 ژوئن با پوتین در ژنو گفتگو کند ، انتظار می رود درباره حملات هکری با رهبر روسیه بحث کند تا ببیند مسکو برای جلوگیری از چنین حملات سایبری چه کاری می تواند انجام دهد.

مقامات آمریكایی باندهای تبهكار مستقر در اروپای شرقی یا روسیه را به عنوان مجرمان احتمالی عنوان كرده اند. اما منتقدان کرملین انگشت خود را به سمت خود دولت روسیه نشانه رفته اند و می گویند این کشور احتمالاً از حملات اطلاع داشته و حتی آنها را رهبری کرده است.

پوتین در حاشیه نشست اقتصادی سن پترزبورگ صحبت کرد و به شبکه تلویزیونی دولتی روسیه اول گفت که ایده مشارکت دولت روسیه پوچ است.

پوتین گفت: “این فقط مزخرف است ، خنده دار است.” “بیهوده است که روسیه را مقصر بدان بدانید.”

وی گفت که آنچه وی گفته تلاش برخی از افراد در ایالات متحده برای زیر سوال بردن ماهیت چنین ادعاهایی و تلاش برای درک آنچه واقعاً جریان دارد ، مورد تشویق وی قرار گرفته است.

پوتین گفت: “خدا را شکر ، افراد عاقلی هستند که این س askال را می پرسند و س beforeال کسانی را که می خواهند قبل از دیدار ما با بایدن ایجاد کنند ، می پرسند.”

پوتین با استقبال از بایدن به عنوان یک سیاستمدار باتجربه گفت که انتظار دارد نشست ژنو در جو مثبتی برگزار شود اما انتظار دستیابی به موفقیت را ندارد.

وی گفت که این نشست بیشتر تلاشی برای بازسازی روابط مخرب آمریكا و روسیه خواهد بود ، روابطی كه از زندان روسیه منتقد كرملین الکسی ناوالنی تا اوكراين تا سوريه متشنج است.

اوایل روز جمعه ، پوتین در همان مجمع اقتصادی گفت كه ایالات متحده آشكارا در تلاش است تا توسعه روسیه را خفه كند و واشنگتن را به تسلط بر دلار به عنوان ابزاری برای رقابت اقتصادی و سیاسی متهم كرد.

پوتین در مجمع گفت: “ما هیچ اختلاف نظر با ایالات متحده نداریم. آنها فقط یک نقطه اختلاف دارند – آنها می خواهند پیشرفت ما را متوقف کنند ، و در مورد آن درمورد علنی صحبت می کنند.”

وی گفت: “همه موارد دیگر از این موقعیت ناشی می شود.”

پوتین همچنین آنچه او گفت شیوه خشن برخورد مقامات آمریکایی با برخی از افراد بازداشت شده در طی حمله ژانویه به پایتخت توسط حامیان دونالد ترامپ را زیر سوال برد.

(گزارش ماریا تسوتکووا و تام بالمفورت ؛ تدوین: اندرو آزبورن)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *