پوتین می گوید اوکراین در حال تبدیل شدن به “ضد روسیه” است و امیدوار است که پاسخی بدهد

[ad_1]

مسکو (رویترز) – ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روز جمعه گفت همسایه اوکراین در حال تبدیل شدن به “ضد روسیه” است و مسکو آماده پاسخگویی به آنچه تهدید کننده امنیت خود است ، است.

پوتین یک روز پس از آن صحبت کرد که دادگاه اوکراین ویکتور مدودچوک ، سیاستمدار برجسته طرفدار روسیه را در حصر خانگی قرار داد و گفت پوتین پدرخوانده دخترش است.

مدودچوک ، که روابط نزدیکتر با مسکو را گسترش داده و در گذشته به عنوان واسطه ای بین مسکو و کی یف عمل کرده است ، به اتهام خیانت تحت بازجویی قرار می گیرد که وی آن را با انگیزه های سیاسی می نامد.

پوتین در سخنان خود در جلسه شورای امنیت روسیه اوکراین را “پاکسازی” مداوم فضای سیاسی خواند و مقامات اوکراین را به هدف قرار دادن افرادی که روابط بهتر با روسیه را ترجیح می دهند و از حل و فصل مسالمت آمیز در شرق اوکراین پشتیبانی می کنند ، متهم کرد ، جایی که نیروهای با جدایی طلبان مورد حمایت روسیه از سال 2014

“با همه حسابها ، و این بسیار ناراحت کننده است ، اوکراین به آرامی اما مطمئناً به نوعی قطب مخالف روسیه تبدیل می شود ، نوعی ضد روسیه و سکویی از قلمرو آن که به نظر می رسد دائما اخباری دریافت می کنیم که نیاز به توجه ویژه ما دارد از نظر امنیتی. “گفت پوتین.

پوتین با استناد به آنچه او سرکوب گزینشی و انگیزه سیاسی در اوکراین نسبت به برخی افراد در معاملات تجاری با روسیه توصیف کرد ، گفت که مسکو بیکار نخواهد ماند.

پوتین گفت: “البته این موضوعی است که باید همیشه در رادار ما باشد و ما باید با توجه به تهدیداتی که به موقع و به طور مناسب برای ما ایجاد می شود ، به آن پاسخ دهیم.”

ولدیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین روز جمعه گفت که سرکوب Medvedchuk ، که در ماه فوریه با تحریم وی و چند نفر از همکارانش آغاز شد و سه کانال تلویزیونی متعلق به یک متحدش شروع به کار کردند ، راهی قانونی برای سرکوب آنچه وی توصیف کرد ، بود. نفوذ بدخیم

زلنسکی در یک پست وبلاگی نوشت: “برای اولین بار در طول سالها ، تعداد الیگارشی ها افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش یافته است. منهای مدودچوک.”

“با کمک اسناد قانونی ، مدودچوک از فرصت استفاده از دارایی های رسانه ای و اموال دولتی برای حمله آشکار به کشور و آسیب رساندن به امنیت کشور محروم شد.”

روابط روسیه و مسکو پس از الحاق روسیه به منطقه کریمه اوکراین در سال 2014 و تجزیه طلبان تحت حمایت روسیه در آن سال کنترل بخشی از شرق اوکراین فروپاشید.

در ماه های اخیر پس از اینکه دو طرف تقصیر را برای تشدید درگیری ها در شرق اوکراین رد و بدل کردند ، بار دیگر شعله ور شد و روسیه ، در عملیاتی که خود آن را رزمایش دفاعی خواند ، نیروهای خود را در مرز غربی خود با اوکراین و کریمه ماساژ داد.

(گزارش های اضافی توسط Polina Ivanova در مسکو و Pavel Polityuk در کیف ؛ ویرایش توسط ماتیاس ویلیامز)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *