چین در حالی که POP ها با سویه های جدید مبارزه می کنند اولین مرگ ویروسی خود را در هشت ماه گذشته ثبت کرده است

[ad_1]

چین اولین مرگ خود را از طریق Covid-19 طی هشت ماه در روز پنجشنبه به ثبت رساند در حالی که متخصصان درگیر بحث در مورد هشدار دهنده های جدید ویروس کرونا بودند که به سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است.

جلسه کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی در ژنو زمانی برگزار شد که همکاران آنها برای کشف منشا ویروس با مأموریتی طولانی مدت با تاخیر در ووهان فرود آمدند.

بیش از 91 میلیون نفر مبتلا شده اند ، با توجه به داده هایی که احتمال می رود دست کم گرفته شود ، نزدیک به دو میلیون نفر درگذشته اند.

بیشتر مناطق کره زمین با موج دوم یا سوم بیماری روبرو است ، و جمعیت با محدودیت های دردناک و مضر از لحاظ اقتصادی درگیر می شوند.

چین – جایی که ویروس برای اولین بار در آن ظاهر شد – میلیون ها نفر را در حالی که برای کنترل شیوع جدیدی که اکنون اولین قربانی خود را تلف کرده و باعث ناراحتی در شبکه های اجتماعی شده است ، جابجا کرده است.

هشتگ “مرگ ویروسی جدید در هبی” به سرعت 100 میلیون بازدید در بستر توئیتر مانند Weibo به دست آورد.

یکی از کاربران نوشت: “من مدت طولانی است که کلمات” مرگ بر اثر ویروس “را ندیده ام ، کمی تکان دهنده است! امیدوارم که همه گیری به زودی منتقل شود.”

این مرگ درحالی است که تحقیقات حساس سیاسی از ریشه بیماری همه گیر Covid-19 سرانجام با ورود یک تیم 10 نفره به ووهان ، جایی که ویروس در اواخر سال 2019 ظاهر شد ، آغاز شد.

رهبر مأموریت پیتر بن امبارک گفت که این گروه قبل از آغاز تحقیقات جدی ، یک قرنطینه دو هفته ای را در یک هتل آغاز می کنند.

اما وی هشدار داد که “این می تواند یک سفر بسیار طولانی باشد تا اینکه ما درک کاملی از آنچه اتفاق افتاده است.”

پکن می گوید ووهان ممکن است در آنجا منشا ویروس نباشد ، اما فقط در جایی است که برای اولین بار شناسایی شده است.

امبارک افزود: “من فکر نمی کنم پس از این ماموریت اولیه پاسخ های روشنی داشته باشیم ، اما در راه خواهیم بود.”

– دیزنی لند –

فارغ از منشأ ویروس ، دانشمندان می گویند واکسیناسیون در مقیاس بزرگ تنها راه نجات آن از ویرانی است.

برنامه ها تعدادی از کشورها را فرا گرفته است ، هرچند که پیشرفت کندتر از انتظار بسیاری بوده است.

در ایالات متحده ، جایی که بیش از 4000 نفر روزانه بر اثر این بیماری می میرند ، حدود 10 میلیون نفر اولین گلوله خود را دریافت کرده اند.

دیزنی لند در کالیفرنیا روز چهارشنبه درهای خود را به عنوان یک سایت واکسیناسیون و گری دومان 81 ساله در نزدیکی جلوی صف باز کرد.

وی پس از تزریق به خود گفت: “آسان – یک تکه کیک ، هیچ چیز. من حتی احساس نمی کردم که وارد شود.”

“من 10 ماه در خانه حبس شده ام ، نمی توانم به جایی بروم. می خواهم تیر دوم را بگیرم و کمی سفر کنم.”

برخی از خبرهای خوب برای کسانی که قبلاً Covid-19 داشتند ، وجود داشت ، با یک مطالعه انگلیسی نشان داد که بهبودی برای بیشتر افراد حداقل برای پنج ماه مصونیت ایجاد می کند.

این مطالعه توسط کارمندان بهداشت انگلیس تحت فشار ، که در تلاشند تا با افزایش فشار ناشی از بخشی از ویروس جدید و عفونی تر ، مقابله کنند ، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

این سویه و دیگری که در آفریقای جنوبی شناسایی شد روز پنجشنبه هنگام تشکیل کمیته اضطراری WHO از زیر میکروسکوپ در ژنو عبور کردند.

انواع تازه کشف شده در ده ها کشور ثبت شده است.

این کمیته معمولاً هر سه ماه یکبار تشکیل جلسه می دهد ، اما WHO گفت مدیرکل جلسه را “برای رسیدگی به مواردی که نیاز به بحث فوری دارند” جلو برد.

– یک میلیون نمازگزار –

این ورزش برای بسیاری از محبوس شدگان در خانه هایشان اقدام انحرافی را در نظر گرفت ، اما این هفته به ورزشکاران درجه یک هشدار داده شد تا نمونه ای از آنها باشند.

سران لیگ برتر انگلیس به باشگاه ها گفته اند که اگر بازیکنان پس از گل خوردن در آغوش گرفته و یا با یکدیگر دست بدهند ، می توانند مجازات شوند.

ریچارد مسترز ، مدیرعامل EPL گفت: “ما خوشحالیم که می توانیم به بازی ادامه دهیم و رقابت خود را برای هواداران در خانه و سراسر جهان به ارمغان آوریم.”

“این کنترل اضافی موجه را به همراه دارد و لیگ برتر باید در تعیین الگوی مناسب پیشرو باشد.”

زائران هندو جمع شده در ساحل رودخانه گنگ در هند به طور گسترده دفع این همه گیری شد.

انتظار می رفت که بیش از یک میلیون نفر فقط در روز پنجشنبه برای Kumbh Mela در Haridwar شرکت کنند.

سیدهارت چاکرپانی ، برگزارکننده برنامه ، گفت: “همه گیری کمی نگران کننده است ، اما ما همه اقدامات احتیاطی را انجام می دهیم” ، و افزود که او بیش از حد نگران م believeمنان نیست.

وی با اشاره به رودخانه مقدس گفت: “من مطمئن هستم كه مائا گانگا از ایمنی آنها مراقبت خواهد كرد.”

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *