کافه ها ، مغازه های فرانسوی خسته COVID ، مشتاق تسکین قفل جدید

[ad_1]

پاریس (رویترز) – در فرانسه ، صاحبان قهوه روز سه شنبه در حالی که ویترین های خود را درست می کردند ، در حالی که کشور خسته برای کاهش جدید محدودیت های ویروس کرونا برای خرده فروشان آماده شده بود ، میزها و لیوان های صیقل زده می مالیدند.

از روز چهارشنبه ، خرده فروشی های ناچیز می توانند برای اولین بار در شش هفته دیگر به مشتریان باز شوند ، زیرا فرانسه به تدریج در عرض بیش از یک سال به سومین محاصره ملی خود پایان می دهد.

رنه کلمبان ، مدیر بار و رستوران Blue Beach در Riviera Nice ، گفت: “مردم خسته شده اند ، همه فقط یک آرزو دارند – بیرون رفتن ، رفتن به یک رستوران ، بیرون رفتن با دوستان یا خانواده”.

همانطور که تعداد عفونت ها شروع به بهبود می کند و فعالیت واکسیناسیون شتاب بیشتری می گیرد ، خرده فروشان و مشتریان آنها ناامید هستند که ظاهر طبیعی خود را بدست آورند.

در شهر غربی نانت ، آلن-لوئیک دوچین ، مدیر رستوران Taverne Royale ، گفت تلفن وی از رزروهای عادی زنگ خورده است.

وی در حالی که آماده بازگشایی بود گفت: “مردم مانند ما مشتاق بازگشت هستند.”

اقتصاددانان تخمین می زنند که آخرین محاصره نسبت به دو مورد قبلی به مراتب مختل شده است ، زیرا افراد سازگار با کار در خانه و مشاغل مجبور به تعطیلی با توزیع های دولتی و طرح های تخصیص مغایرت دارند.

همانطور که فرانسوی ها با ازدحام جمعیت به کافه ها و مغازه های محله برمی گردند ، همانطور که صاحبان آنها امیدوارند ، بسیاری از رسانه ها همچنان در مورد ادامه تأثیر بحران محتاط هستند.

سسیل کلاریس ، یک فروشگاه هدایای مرکزی در پاریس که چهار دهه است مورد علاقه کودکان در این محله است ، گفت: “مشتریان عادی ما عادات خرید آنلاین جدید ایجاد کرده اند و گردشگران فقط در آنجا نیستند.”

وی در یک میزگرد با مالکان خرده فروشی محلی به وزیر دارایی گفت: “من در میان کسانی هستم که می دانم تجارتشان موفق نخواهد شد.”

وی سعی کرد به او اطمینان دهد و گفت مصرف کنندگان فرانسوی به محض رفع محدودیت ویروس کرونا به مغازه ها و کافه ها برمی گردند و از خرده فروشان خواست که به حمایت دولت ادامه دهند.

وی گفت: “ما نمی توانیم اجازه دهیم تاجران محله سقوط كنند ، این یك اشتباه اقتصادی و انسانی است.”

(گزارش لی توماس در پاریس ، استفان مای ؛ در نانت و اریک گیلارد در نیس ، تنظیم: الکساندرا هادسون)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *