کره شمالی با استناد به خصومت آمریکا ، تهدید به ساخت زرادخانه هسته ای بیشتر می کند

[ad_1]

رسانه های دولتی روز شنبه گزارش دادند ، رهبر کره شمالی کیم جونگ اون تهدید به گسترش زرادخانه هسته ای خود و تولید سیستم های تسلیحاتی پیچیده تر شده است و گفت که سرنوشت روابط با ایالات متحده به این بستگی دارد که آیا آنها سیاست های خصمانه خود را کنار بگذارند.

اظهارات کیمز ، که در جلسه مهم حزب حاکم در روز جمعه انجام شد ، تحت فشار قرار دادن دولت آینده رئیس جمهور منتخب جو بایدن است که وی کیم را راهزن می خواند و از نشست های خود با دونالد ترامپ رئیس جمهور انتقاد می کند.

خبرگزاري مركزي كره به نقل از كيم گفت كه “كليد برقراري رابطه جديد بين (كره شمالي) و آمريكا اين است كه آيا آمريكا سياست خصمانه خود را پس گيرد؟”

کیم گفته است که تا زمانی که نیروهای متخاصم قصد نداشته باشند ابتدا از سلاح هسته ای خود علیه کره شمالی استفاده کنند ، از زرادخانه هسته ای خود استفاده نمی کند. اما وی تأکید کرد که کره شمالی باید با افزایش خطر حمله آمریکا ، توانایی های نظامی و هسته ای خود را بیشتر تقویت کند.

کیم به افسران دستور داد موشک های چند کلاهک ، موشک های هسته ای زیر آب ، ماهواره های جاسوسی و زیردریایی های مجهز به هسته ای تولید کنند. وی گفت: کره شمالی همچنین باید توانایی خود را برای حمله دقیق به اهداف در محدوده 15000 کیلومتری (9،320 مایل) ، یک اشاره آشکار به قاره ایالات متحده ، و توسعه فن آوری برای تولید کوچکتر -کلاهک های سبک هسته ای برای نصب راحت تر بر روی موشک های دوربرد.

کیم گفت: هیچ چیز احمقانه تر و خطرناک تر از تقویت نکردن خستگی ناپذیر و داشتن نگرش آسان نیست ، در حالی که می بینیم مدرن ترین سلاح های دشمن بیش از هر زمان دیگری در حال افزایش است. واقعیت این است که ما می توانیم در شبه جزیره کره به صلح و رفاه دست پیدا کنیم وقتی که دائماً دفاع ملی خود را بسازیم و تهدیدهای نظامی آمریکا را سرکوب کنیم.

مشخص نیست که آیا کره شمالی توانایی تولید چنین سیستم های تسلیحاتی مدرنی را دارد یا خیر. این کشور یکی از بسته ترین کشورهای جهان است و پیش بینی وضعیت دقیق برنامه های هسته ای و موشکی آن بسیار متفاوت است.

اظهارات کیم در جریان کنگره حزب حاکم شمال ، که برای اولین بار پس از 5 سال تشکیل شد ، بود. این بالاترین نهاد تصمیم گیری حزب کارگر است و زمانی اتفاق می افتد که کیم با سخت ترین لحظه حاکمیت 9 ساله خود بر سر ضربه سه گانه به بیماری همه گیر اقتصادی بسته شدن مرزها مواجه است ، که به شدت کاهش شدید تجارت خارجی شمال ، مجموعه ای از بلایای طبیعی در تابستان گذشته و تحریم های تحت رهبری ایالات متحده.

در طول سخنرانی افتتاحیه خود در کنگره ، کیم مشکلات را بدترین و تاکنون بی سابقه خواند. وی همچنین اذعان کرد که برنامه های اقتصادی قبلی خود شکست خورده است و قول داد که یک برنامه پنج ساله جدید توسعه را تصویب کند.

دیپلماسی هسته ای کیم با ترامپ نزدیک به دو سال است که بر سر اختلافات درباره تحریم های تحت رهبری آمریکا متوقف شده است.

وقتی کیم ناگهان با ایالات متحده وارد مذاکره شد ، قصد خود را برای مذاکره ابراز داشت تا در ازای منافع اقتصادی و سیاسی ، زرادخانه های هسته ای را پیش نبرد. اما همچنان که بن بست دیپلماتیک ادامه دارد ، او صریحاً وعده داده است که برنامه هسته ای را گسترش دهد ، که وی آن را یک شمشیر مخفی قدرتمند می داند که می تواند با خصومت آمریکا مقابله کند.

برخی از کارشناسان خارجی می گویند کیم هرگز قصد ترک سلاح های هسته ای خود را نداشته و سعی کرده است از دیپلماسی با ترامپ راهی برای کاهش تحریم ها و به دست آوردن وقت برای بهبود زرادخانه خود استفاده کند. ماه ها قبل از آغاز دیپلماسی خود با ترامپ ، کیم ادعا کرد پس از آزمایش های خشونت بار سلاح در 17-2016 ، توانایی حمله به قاره آمریکا با موشک های هسته ای را پیدا کرده است.

اما این آزمایش ها باعث شده است كه در دور جدید تحریم های تحت رهبری آمریكا ، ممنوعیت صادرات كلیدی مانند زغال سنگ ، غذاهای دریایی و منسوجات و جلوگیری از واردات نفت به میزان قابل توجهی انجام شود. رسانه های دولتی کیمس گفتند که این تحریم ها باعث خفقان و خفقان کشور ما شده و شاهدی بر خصومت ایالات متحده است.

آژانس جاسوسی کره جنوبی گفت که کیم نگران بایدن است ، بعید است که ملاقات مستقیم با وی داشته باشد مگر اینکه کره شمالی گامهای جدی در جهت خلع سلاح هسته ای بردارد.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *